Brankář Petr Drobisz na testech v Polsku (31.5.2007)

Skončí gólman Slovácka Petr Drobisz nakonec v Polsku?

V sobotu se vrátil z pětidenních testů v řeckém prvoligovém klubu Škoda Xanthi gólman Slovácka Petr Drobizs. Je téměř jisté, že Řecko už je pro Drobisze uzavřená kapitola. Sám, ještě pořád brankář Slovácka, byl z absolvování testů mírně rozpačitý.
„Nakonec jejich první gólman, který měl odejít, zůstal, a mě skoro vůbec nevyzkoušeli, trénoval jsem jenom s náhradníky a dorostenci,“ posteskl si Drobisz.

Ve středu znovu balil kufry a tentokrát se stěhoval na sever do polské, více jak půlmiliónové Poznaně. Tamní klub KKS Lech Poznaň patří ke špičce polské prvoligové kopané. V mužstvu, které se pětkrát radovalo z titulu mistra Polska (naposled v roce 1993), a před třemi lety získalo i národní pohár, by se měl Drobisz, pokud v testech uspěje, porvat o brankářskou jedničku s místním gólmanem.

Sám třicetiletý Drobisz je zatím z prostředí a přijetí v Polsku nadšený.
„Je to něco úplně jiného jak v Řecku. Bylo mně jasně řečeno, že jejich brankář neodchází, ale hledají k němu kvalitní konkurenci. Určitě bych tady rád zůstal, ale rozhodne se o víkendu. Dneska máme hrát ještě nějaký přípravný zápas, ve kterém bych měl podle slov místního manažéra nastoupit, tak uvidíme,“ řekl Drobisz.

Polský klub, který nemá podle našich informací problémy s finančním pokrytím skončil v tabulce polské „Ekstraklasy“ na šestém místě a cíle pro další ročník nejvyšší soutěže našich severních sousedů jsou ještě větší. To potvrzuje i Petr Drobisz.
„Podle slov místního manažéra chtějí v příštím ročníku zaútočit na titul mistra Polska. Zájem o fotbal ve městě je veliký. Průměrné návštěvy byly něco kolem patnácti tisíc lidí na zápas.“

O víkendu by se tedy mělo rozhodnout, jestli po Vítkovicích, Třinci, Jablonci a Slovácku bude polský Poznaň dalším působištěm Petra Drobisze.

Sám gólman by změnu dresu přivítal. „Byla by to pro mě nová výzva, porvat se o místo jedničky v klubu. Co je hodně důležité, tak je výborné, že se polsky v pohodě domluvím a nemusím se učit nový jazyk ,“ prohlásil Drobisz.

Slovácký deník 1.7.2007

Stanislav Dufka

Drobisz po posledním ligovém zápase proti Příbrami

Petr Drobisz při treninku v polské Poznani. Video z přípravy gólmana Slovácka na adrese http:///www.lechpoznan.tv/