CO NOVÉHO U PRVOLIGOVÝCH ŽEN SLOVÁCKA (20.února 2007)

TŘETÍCH MÍST UŽ MAJÍ PLNÉ ZUBY

Rády bychom byly aspoň druhé, říká trenérka fotbalistek Slovácka Jitka Klimková

Sparta Praha, Slavie Praha a 1.FC Slovácko - to jsou nejvážnější kandidáti na zisk mistrovského titulu v první fotbalové lize žen před jarními odvetami.

Fanoušci Slovácka v Gambrinus lize by se dnes rozplývali blahem nad takovým postavením prvního mužstva.
U žen je situace ale poněkud jiná. „ Je to takový náš standart, dá se říct, že nejsme ani zklamané ani nějak příliš spokojené. Ještě dnes mě hodně mrzí podzimní prohrané utkání doma s Brnem. Nebýt toho, tak jsme dneska útočily na titul z  druhého místa,“ tvrdí trenérka prvoligových žen Jitka Klimková.

Příprava na jarní část začala v první polovině ledna kondičním soustředěním v Brumově. Následovaly silně obsazené halové turnaje v Malackách a Brně a zápasy na umělé trávě s výběrem Moravy s rakouským Landhaus Vídeň a bratislavským Slovanem.
Poslední přípravný zápas sehrály ženy Slovácka v neděli proti FC Brno.

Ve své trenérské praxi využívá Jitka Klimková ve fotbale zatím neobvyklé formy stmelování mužstva. A na dvoudenním soustředění, které proběhlo na Smrďavce, se o svém správném rozhodnutí ujistila. „Tam jsme měly - jak se dnes moderně říká - „teambuilding.“ Bylo tam dvacet hráček a bylo to úžasné,“ rozplývá se Klimková a vysvětluje o co v této moderní formě soustředění vlastně šlo.

„Cílem bylo zlepšení komunikace mezi hráčkami. Bylo to perfektně připravené profesionální firmou CONEO a u mužstva to mělo to obrovský ohlas a úspěch. Když to hodně zjednoduším, tak cílem tohoto soustředění bylo, aby se holky naučily pracovat pro jeden celek. K tomu tam byla vlastně určena celá série různých cvičení.“

Do jarních odvet půjdou fotbalistky Slovácka s téměř totožným kádrem s jakým odehrály podzim. Jitka Klimková chválí celý kádr a slabé místa u mužstva nevidí.
„Neodešel nikdo, naopak přišla Klára Cahyňová, která se jeví i pře své mládí (třináct let, pozn.autora), jako obrovský talent a dá se říct, že už patří mezi opory našeho mužstva. Jinak máme mančaft velice vyrovnaný a neřekla bych, že by jsme na některém hráčském postu vyloženě hořely. Máme poměrně dvacet vyrovnaných holek a nestavíme to na několika individualitách.
Příkladem je nedělní zápas, kdy i bez pěti zraněných jsme dokázaly porazit Brno. A pokud se nám uzdraví marodi, tak kádr je kvalitativně i kvantitativně dostatečný.“

Trenérka Slovácka si nemůže vynachválit čtyřiadvacetiletou americkou posilu Julii Scheppele, která přišla k mužstvu během podzimu. „V přípravě co zápas, to minimálně jeden gól. Ale co je hlavní, dokáže holky obrovsky motivovat a je opravdu motor mužstva. Bohužel v současnosti je zraněná, ale doufám, že se dá co nejspíš dohromady,“ přeje si Klimková.

Další výrazné opory a tahounky mužstva ale jmenovat nechce a dodává jen, že osa mužstva jsou všechny reprezentantky, které má v kádru. Ale na druhou stranu zase tvrdí, že nemá v mužstvu hráčku, bez které by to nešlo a kvituje velikou vyrovnanost svého kádru.

Odehrané přípravné zápasy:
Hala Malacky- 3.místo, hala Brno- 4. místo.

Umělá tráva:Výběr Moravy 4:1, Landhaus Vídeň 2:2, Slovan Bratislava 8:0, FC Brno 1:0.

Obsáhlejší rozhovor s trenérkou Jitkou Klimkovou přineseme v nejbližších dnech.

Vyšlo ve Slováckém deníku 20.2.2007

Text a foto: Stanislav Dufka

Trenérka prvoligových žen Slovácka Jitka Klimková na hřišti v rodných Moravanech(vesnička kousek od Kyjova)

Neděle 18.2.2007-těsně před zápasem s Brnem

Slovácko zvítězilo nejtěsnějším rozdílem - 1:0

Jitka Klimková o poločase přátelského zápasu