Fotbalové Slovácko má nového majitele (5.6.2007)

ZEMEK CHCE VRÁTIT SLOVÁCKO DO PRVNÍ LIGY

Nový majitel fotbalového klubu chce investovat desítky milionů

V pátek pozdě v noci fotbalový klub 1.FC Slovácko změnil majitele. Po třiceti měsíční vládě Jana Řezníka, který fotbalový klub přivedl po sedmi letech do druhé ligy, se zdá, že se v hradišťském fotbale snad blýská na lepší časy.

Klub koupil jeden z významných regionálních podnikatelů - pětapadesátiletý Zdeněk Zemek, majitel holdingu Z-Group, jehož majetek se odhaduje na 2-3 miliardy korun a zaměstnává asi sedm tisíc lidí.

Do firem holdingu Z-Group patří například Železárny Hrádek, Železárny Veselí, Válcovny trub Chomutov, Ferromet, lázeňské komplexy mj. v Luhačovicích a Ostrožské Nové Vsi či několik autobusových firem.

Za přenechání fotbalového Slovácka požadoval Jan Řezník údajně sumu 15 mil. Kč a nakonec se prý musel spokojit se 4 mil. Jak nám sdělil zdroj blízký vedení klubu. (Jan Řezník měl vypnutý mobilní telefon, proto se nám jeho vyjádření nepodařilo získat).

Ekonomická ředitelka Zemkových firem ing. Marcela Mrázková sdělila, že patnáct milionů nepožadoval, ale odmítla k finančnímu obchodu cokoli říct.
„Dohodli jsme se, že k finančním záležitostem se nebudeme vyjadřovat, a proto nechci komentovat ani to, kolik pan Řezník za prodej Slovácka dostal,“ tvrdí Mrázková.

Do čela fotbalového klubu si Zdeněk Zemek dosadil právě tuto ženu. Dlouholetou spolupracovnici a ekonomickou ředitelku společností Z-Group ing. Marcelu Mrázkovou. Dalším Zemkovým člověkem ve vedení 1.FC Slovácko bude ing. Josef Růčka. Třetím, který bude v nejužší špičce vedení fotbalového klubu, je šéf fotbalové akademie mgr. Petr Pojezdný.

Podle informací Deníku by měl být rozpočet pro příští druholigovou sezónu něco kolem šestadvaceti miliónů korun.
„Rozpočet se v těchto chvílích tvoří, všechno je příliš čerstvé, ale už teď můžu říct, že rozpočet bude o něco vyšší,“ odtajňuje finanční krytí pro příští rok Mrázková.

Už z toku peněz pro druhou ligu je jasné, že fotbalové Slovácko by se mělo co nejdříve vrátit na prvoligovou mapu. To potvrzuje i nová členka vedení klubu. „Hlavním cílem je finančně sanovat veškeré toky peněz v klubu a uklidnit situaci. Samozřejmě se chceme co nejdříve vrátit mezi českou elitu, ale jak řekl pan Zemek, rozhodovat budou hlavně hráči, a my se jim k tomu budeme snažit vytvořit odpovídající podmínky,“ dodává Mrázková.

Domácím mužem, který je v nejužší špičce tří statutárních zástupců a nejlépe zná situaci po sportovní stránce, je mgr. Petr Pojezdný.
Bude ve Slovácku pokračovat trenér Pavel Malura i v následující sezóně? Petr Pojezdný vysvětluje situaci následovně. „V pondělí 4.6. bude první schůzka nového vedení klubu, a zatím můžu říct, že zájem o setrvání trenéra Malury je oboustranný.“

To ostatně potvrzuje i sám Pavel Malura. „Ano, s panem Pojezdným už jsem o svém dalším působením ve Slovácku mluvil.“ZDENĚK ZEMEK


Je pětapadesátiletý, významný regionální podnikatel majitel holdingu Z-Group, jehož majetek se odhaduje na 2-3 miliardy korun a zaměstnává asi sedm tisíc lidí.
Do firem holdingu Z-Group patří například Železárny Hrádek, Železárny Veselí, Válcovny trub Chomutov, Ferromet, lázeňské komplexy mj. v Luhačovicích a Ostrožské Nové Vsi či několik autobusových firem.

Stanislav Dufka