Kapitán Slovácka Němčícký a gólman Drobisz nastoupili v zápase I.B třídy (5.6.2007)

Kapitán fotbalového Slovácka Němčícký a gólman Drobisz nastoupili v zápase I. B třídy.

Neděle 3.6. 2007. K dalšímu mistrovskému utkání se připravuje kapitán 1. FC Slovácko Pavel Němčický a gólman stejného mužstva Petr Drobisz. Že už je prvoligová sezóna u konce? Máte pravdu. Tito dva nejzkušenější „borci,“ ještě před pár dny opory prvoligového Slovácka, mají na svém kontě dohromady 392 prvoligových zápasů. Do městské části Uherského Hradiště, do Sadů, kde Slovácko „C“ hraje své zápasy, přijel Jarošov, také jedna z částí okresního města. Hrálo se tedy derby utkání a za třetí mužstvo Slovácko nastupovali dva zkušení ligový borci.

„Mám tady v Sadech kamarády, s některými jsem ještě hrával a slíbil jsem, že až skončí liga a bude volno, tak jim půjdeme pomoct. A sliby se mají plnit, ne? Bereme to víceméně jako takový sranda mač, ale pozor, běhat se musí i v tomto zápase,“ upozornil Pavel Němčický, který odehrál celý zápas.

Na hrotu útoku nastoupil gólman Slovácka Petr Drobisz, ale svůj výkon hodnotil hodně kriticky. „Z mojí strany to bylo hrozné, jsem na tom špatně fyzicky. Necítím se ani zdravotně úplně v pořádku, jsem trochu nachlazený, částečně za tu může ten zájezd do Polska ( Drobisz byl v minulých dnech na testech v Poznani). Odvedl jsem maximum, co jsem mohl a jsem rád, že sem si tady mohl zahrát a zaběhat,“ prohlásil.

Do kontaktu s Drobiszem se nejvíce dostával urostlý stoper Jarošova Jiří Stašek, který přeškoleného gólmana na útočníka jenom chválil. „No – moc těch osobních soubojů tam nebylo, Drobisz to většinou dával rychle od nohy a jednou dokonce nebezpečně vystřelil, něco umět musí i v poli, je to přece jenom ligový hráč, i když gólman,“ prohlásil Stašek.

Trenér domácích Ladislav Pochylý, který měl nečekané posily ve svém kádru, se po vyhraném utkání (Slovácko „C“ zvítězilo 4:2) spokojeně usmíval. „Chtěli jsme klukům z prvoligového Slovácka dát šanci, aby konečně zjistili, jak chutná vítězství. V lize těch příležitostí k oslavám letos moc neměli.“ (smích).
Myslím si, že oba hráli velmi dobře,“ komentuje počínání svých „ligových“ borců domácí lodivod.

Neovlivnili dva zkušení hráči zápas po sportovní stránce? Kouč hostů Ludovít Kovács si to nemyslí. „Na utkání to nemělo vůbec žádný vliv, zápas jsme si prohráli sami, i když naše mužstvo podalo dneska dobrý výkon.“

Do konce soutěže chybí ještě tři kola. Představí se ještě nečekané posily v dalších zápasech? „Pokud bude čas a budeme na tom zdravotně dobře, tak za čtrnáct dnů doma, jsme připravení znovu nastoupit,“ plánuje Pavel Němčický.

Text a foto: Stanislav Dufka

Míč je mezi Pavlem Němčickým a Petrem Drobiszem

Posily v akci