Trenérka hradišťských fotbalistek přebírala v Praze významné ocenění (7.1.2008)

KLIMKOVÁ ZNOVU DRUHÁTrenérka fotbalistek Slovácka v anketě trenérů, funkcionářů a kapitánek ženské kopané, jednotlivých prvoligových mužstev si zopakovala svoje druhé místo z loňska. Na šestém gala večeru neprofesionálního fotbalu v Praze na Žofíně přebrala stříbrné ocenění z rukou generality české kopané.

„Samozřejmě je to pěkné umístění a jsem ráda, že jsem obhájila svoje druhé místo z loňska. Dostala jsem krásnou sošku, jenom pro ni musím najít to správné místo,“ uvedla k ocenění Klimková.

Celou anketu vyhrál trenér Sparty a České reprezentace Dušan Žovinec a na třetím místě skončil Josef Dobrý z Plzně.

Z jedenadvaceti hlasujících se Klimková objevila jednou na prvním místě, devětkrát na druhém místě a sedm hlasů dostala jako třetí v pořadí. Čtyřikrát se trenérka Slovácka nedostala ani mezi tři nejlepší. Zajímavostí je, že do nominace se Klimková nevešla trenérovi ženského národního mužstva Dušanu Žovincovi.

Více jak nedělním vyhlášením ankety žije trenérka prvoligových žen přípravou na jarní část ligy. „Začali jsme přípravu na jarní odvety a vypadá to, že k nám má namířeno výborná hráčka Dáša Urbancová, která pochází z Bánova a přes Otrokovice se dostala do mnichovského Bayernu. V poslední době toho pro zranění moc nenahrála, ale pokud se uzdraví, tak to bude veliká posila,“ myslí si Klimková.

std

Jitka Klimková sice skončila na druhém místě, ale jak sama řekla, byla hlavně ráda, že přežila na náledí a ve sněhové vánici cestu do Prahy a zpět.