Ohlasy po utkání Slovácka s Jabloncem (10. březen)

SLOVÁCKO-JABLONEC 2:2

branky: Němčický, Gorner.

FOTBALISTA SLOVÁCKA ONDŘEJ KÚDELA

Trenér Malura začíná stavět na odchovancích akademie Slovácka. Jedním z tahounů mužstva na jaře má být i Ondřej Kúdela. Po jeho nedávných námluvách s Mladou Boleslaví, ale nakonec tento sympatický dvacetiletý záložník naskočil v dresu Slovácka od první minuty. Jak on viděl premiérový jarní zápas?

„Prohrávali jsme velice smolným gólem. Teplice vlastně žádnou pořádnou šanci neměly. Daly vlastně vedoucí branku z ničeho. Po našem obratu jsem si myslel, že to už udržíme.
Fantastičtí diváci nás hnali dopředu. Bohužel se teplickým podařilo vyrovnat a jsou tak zkušené mužstvo, že si remízu už pohlídali,“ myslí si Kúdela.

O tom, že domácí nemají vlastně co ztratit a můžou jen získat, svědčí i slova mladého záložníka.

„Můžeme jenom překvapit, žádný veliký tlak na nás není. Musím říct, že i mně osobně se dneska hrálo dobře, tak nějak uvolněně. V naší situaci už nemáme co ztratit, všichni už nás vidí v druhé lize, a když překvapíme, tak je to jenom dobře. Myslím si, že zápas to byl určitě pěkný, diváci si jistě přišli na své a asi i ten výsledek je nakonec zasloužený.“FOTBALISTA SLOVÁCKA ZDENĚK ŠTURMA

V programu na utkání jsme u jednotlivých hráčů mohli číst údaje o počtu ligových startů a vstřelených branek. Ligové starty nula, branky nula. O kom je řeč? O Zdeňku Šturmovi - dalším odchovanci Akademie Slovácka. Dvacetiletý útočník nastoupil ke svému prvnímu ligovému zápasu v životě. Na podzim jeden z tahounů a opor juniorky hrál od první minuty a rozhodně nezklamal. A jaký že je vlastně rozdíl hrát třetí a první ligu?

„Je to určitě obrovská změna. Přišlo hodně lidí. Ve třetí lize chodí pár diváků. Bylo to super, akorát škoda, že jsme nevyhráli,“ lituje Šturma a ke své premiéře dodává
„Už z přípravných zápasů jsem vytušil, že bych mohl nastoupit od začátku.

Před zápasem jsem kupodivu vůbec nebyl nervózní, ale jak sem začal hrát, tak jsem byl trošku nesvůj. Ale za pár minut už jsem hrál svoji hru. Bylo to hlavně strašně rychlé, po prvních patnácti minutách jsem si myslel, že to nemůžu vydržet, ale potom jsem se už dostal do tempa.“

Bere nakonec Zdeněk Šturma ve své ligové premiéře bod?

„Trochu mě ten výsledek mrzí, určitě jsme dneska měli na tři body. Snad se nám to podaří na Baníku v příštím kole. Doufám, že jsem snad nezklamal a dostanu znovu příležitost. Musíme střádat, bod po bodíku, a uvidíme.“
FANOUŠEK STANISLAV CHLACHULA

Že se první jarní, bohužel zase jenom jednobodový, zápas musel divákům líbit, o tom svědčí i slova skalního fanouška Slovácka Stanislava Chlachuly ze Starého Města, který nevynechá jediné utkání a často je viděn i na tréninku fotbalistů z Uherského Hradiště.

„Dneska to bylo asi nejlepší utkání, co jsem za poslední dobu viděl. Kluci bojovali a jenom maličko chybělo k zaslouženým třem bodům. Je vidět, že se můžou měřit opravdu s každým,“ zní hlas ze slováckého kotle.


Text: Stanislav Dufka
Kapitán Slovácka Pavel Němčický

Trenér Teplic-Bartl...

a domácích Pavel Malura

Tentokrát fanoušsci fandili ukázkově