Petr Spazier - rád bych zůstal, ale ...(14.6.2007)

FOTBALOVÝ ODCHOVANEC SLOVÁCKA
PETR SPAZIER BY RÁD ZŮSTAL V HRADIŠTI...

... Ale prosadit se do základní sestavy druholigového celku však nebude nic jednoduchého.


Slovácko po sedmi letech mezi českou fotbalovou elitou bude hrát v následující sezóně jenom druhou ligu. Jeden z odchovanců fotbalové akademie, a velký talent uherskohradišťské kopané - rodák z Velké nad Veličkou - Petr Spazier nastoupil ke svému prvnímu ligovému utkání právě při derniéře Slovácka s první ligou. V Jablonci naskočil do utkání od úvodní minuty a odehrál celý zápas. Zatím to vypadá, že si na svoje další prvoligové starty bude muset tento obránce nějaký čas ještě počkat.

Na první ligový zápas se ale nezapomíná. Nejinak je tomu i u dvaadvacetiletého Petra Spaziera. „Sice jsme v Jablonci prohráli, ale sehráli jsme vyrovnané utkání. Přiznám se, že jsem čekal, že nastoupím už v posledním ligovém zápase doma proti Příbrami. Nakonec jsem se na hřiště nedostal, ale trenér Malura mě ujistil, že v Jablonci budu hrát od začátku.

V minulém týdnu probíhaly schůzky nového vedení klubu s jednotlivými hráči. V jakém dresu se tedy objeví v následující sezóně Petr Spazier?
„Mám platnou smlouvu ještě na další rok, ta mně běží vlastně ještě od minulé sezóny,“ říká Petr Spazier a svoje další působení v Uh.Hradišti vidí takto:
„Mám teď vlastně dvě možnosti. Buď zůstanu, a podle slov vedení klubu mně nabídnou novou a vylepšenou smlouvu, nebo půjdu na hostování do nějakého druholigovému klubu. Všechno bude záviset na tom, jaký bude pro další sezónu kádr. Ze všeho nejraději bych ale zůstal v Hradišti, záleží jaká bude konkurence na mém postu,“ říká Spazier.

V minulém týdnu měli hráči Slovácka ukončení sezóny. Jaká je teď nálada v mužstvu po sestupu z první ligy a jak vnímají změnu majitele sami hráči? Petr Spazier k tomu dodává. „Že je nový majitel, o tom jsme samozřejmě mluvili a musím říct, že nás to všechny potěšilo. Pan Zemek chce postoupit co nejrychleji do první ligy a pro nás je to nový impuls.“

Trenér Slovácka Pavel Malura hodnotí Spaziera následovně.
„Petr má velice poctivý přístup k fotbalu. Na jeho postu pravděpodobně v nové sezóně k velkým změnám nedojde, a jestli bude hrávat v základní sestavě, to je zatím předčasné.
V širším kádru dvaceti hráčů bude stoprocentně. Kdyby pravidelně nenastupoval, tak pro jeho fotbalový růst by bylo ideální řešení – hostování do kvalitního druholigového klubu,“ uzavřel Malura.

Šéf kopané ve Velké nad Veličkou a známá fotbalová osobnost i v našem regionu Petr Kohůt pozorně sleduje jeho fotbalový růst. „Petr Spazier začal u nás jako žáček a je to historicky první „Veličan“ v lize. Držíme mu palce a věříme, že těch prvoligových startů na jeho kontě ještě přibude.“

Text a foto: Stanislav Dufka
Slovácký deník 14.6.2007

Petr Spazier mluvil velice ochotně na hřišti ve Velké nad Veličkou. Byl se podívat na poslední domácí zápas Veličanů.

Na lavičce při posledním prvoligovém utkání doma proti Příbrami

Na stadiónu Velké nad Veličkou s  šéfem místního klubu Petrem Kohůtem