Příprava žen na jaro vrcholí (1. 2. 2008)

FOTBALISTKY 1.FC SLOVÁCKO ZTRATILY NEJVĚTŠÍ OPORU!
V mužstvu definitivně skončila největší hvězda Američanka Julii Schepelle

Ženy 1. FC Slovácko mají za sebou zhruba polovinu z dvouměsíční přípravy na jarní ligové odvety. Po novém roce nenechala fotbalistky ambiciózní trenérka Jitka Klimková příliš dlouho odpočívat. „Ostrá příprava ligového mužstva začala už 4. ledna.
Trénujeme čtyřikrát týdně společně s juniorkou a dohromady je nás asi třicet. Ty nejlepší z našich dorostenek bych na jaře ráda viděla v ligovém mužstvu,“ říká trenérka prvoligových žen.

V druhé polovině měsíce se děvčata představila na halovém turnaji v Umbro cup v Brně.
Za nepřítomnosti trenérky Jitky Klimkové (seminář v USA), přivedl mužstvo k třetímu místu asistent Milan Šamaj, který k turnaji pro klubový web uvedl. „Turnaj měl velmi dobrou úroveň. Vždyť ze slovenské špičky ženského fotbalu chyběla jen Šala a z Čech Slavia. Naše děvčata podala - až na závěr zápasu se Slovanem Bratislava - velmi dobrý výkon. V boji o postup do finále se Spartou jsme byli velmi blízko překvapení. Určitým handicapem byl nezvyk děvčat na hru s mantinely.“

Hráčky už mají za sebou i krátké kondičním soustředění, kde trenérka Jitka Klimková kladla důraz hlavně na vytrvalost a získání fyzičky.

Do jarních bojů už Slovácko nemůže počítat s jednou nejlepších hráček - Američankou a oporou mužstva Julii Schepele.
„Pro nás pro všechny to byl obrovský šok a veliká lidská a také hráčská ztráta, ale Julii k tomu měla svoje osobní důvody, které jsme pochopily. Loučení bylo hrozně těžké pro nás pro všechny. Byla výborná členka týmu a pro nás extratřída. Pro mě jako pro trenéra přinesla Julii i jiný nový náboj ve hře. Na hřišti se chovala jinak jako naše holky a i pro mě to byla veliká škola. Je na sto procent jisté, že se v našem mužstvu už neobjeví. Dál bych to ale nechtěla rozvádět.“ Lituje se smutkem v hlase Klimková, ale raději se už dívá dopředu. „Do přípravy se zapojila i Dagmar Urbancová, které se vyřizuje přestup z mnichovského Bayernu. Právě tuto neděli ( 3. 2.) by měla nastoupit v prvním zápase za Slovácko proti Slovanu Bratislava.

Na jarní ligové boje nám v kádru zůstala druhá Američanka Molly Kate Norton a určitě využijeme víc umění mladičké Klárky Cahynové, která je motorem juniorského týmu. O jejich kvalitách svědčí i to, že je ve svých čtrnácti letech nominována do reprezentační sedmnáctky. Klárka je veliký talent celé naší ženské kopané.

Další posilou určitě bude Michaela Jačisková, která k nám přišla společně se svým otcem trenérem Janem Jačiskem z Brna. Právě Jan je také oživením našich tréninků a můj velký pomocník. Dál máme rozjednanou ještě jednu patnáctiletou holku ze Slovenska – Dianu Bartovičovou, která je také obrovský talent a zatím hraje za kluky - mimochodem za Moravany na Slovensku. To když jsem slyšela, tak jsem šla do kolen (směje se Klimková, protože také bydlí v Moravanech, ale u Kyjova). Ta by se měla objevit v klubu od příští sezóny,“ ukončila částečné hodnocení přípravy Klimková.


Přípravné zápasy:
3. 2. Slovácko – Slovan Bratislava (širůch)
10. 2. Slovácko – Šala (širůch)
16. 2. Turnaj Šala
24. 2. Brno – Slovácko
2. 3 . Soupeř v jednání
8. 3. Pohár v Hradci Králové

Text a foto: Stanislav Dufka

Julii Scheppele, kterou už v dresu Slovácka neuvidíme

Trenérka Jitka Klimková, která má přípravu naplánovanou do posledního detailu

Příprava žen vrcholí. První zápas v Plzni se nezadržitelně blíží