ŘÍJEN 2007

29. ŘÍJEN (PONDĚLÍ)

- Je toho tolik, co bych rád vzpomněl, zejména, když se za posledních čtrnáct dní opět "objevilo" tolik zajímavého...

- Sledovali jste včera předávání prezidentských vyznamenání? Pokud ano (nebo jste četli noviny či internetové servery), možná jste si povšimli, že medaili Za zásluhy o stát získala Anna Honová. Jednaosmdesátiletá statečná žena ze Slovácka, která zažila v padesátých letech kruté hradišťské vězení. Je nepochybné, že nyní se objeví mnoho článků o ní, já ale nejvíc myslím na to, když jsem ji letos na jaře viděl v kanceláři, která patří v Uherské Hradišti politickým vězňům. V maličké místnosti se tísnila Anna Honová ještě s dalšími statečnými lidmi a v naprosto skromných podmínkách připravovali obálky s pozvánkami na setkání politických vězňů. Ten pohled napovídal o současné situaci těchto lidí více než cokoliv jiného...

- Když už mluvím o osobnostech, rád bych se ještě zastavil u jednoho jména. U spisovatele Milana Kundery, který získal letošní Státní cenu za literaturu. Dlouho se spekulovala, jestli cenu získá, a když se ukázalo, že ano, pro změnu se spekulovalo, jestli si pro cenu přijede. Nakonec nepřijel. Za pozornost ale stojí jeho proslov, který tento opravdu světový spisovatel namluvil a poslal ze "své" Francie do Prahy. Stojí za poslechnutí či přečtení, třeba jen proto, kolik jev něm pokory a úcty k jiným...prosím, je TADY

- Osobností byl také Jan Mlýnek, takřka devadesátiletý chlapík z Kuželova, poslední horňácký tkadlec, který v neděli zemřel. Vzpomínku Jana Pavlíka na něj si můžete přečíst pod odkazem HORŇÁCKO. V poslední době jsem Horňácko zanedbával, ale věřím, že to začnu postupně napravovat a zpráv z tohoto regionu budete nacházet tady na stránkách stále víc.

- Chtěl bych také upozornit na právě skončený Festival dokumentárních filmů v Jihlavě. Jezdím na něj od prvního ročníku, a stejně jako v minulosti i letos jsem odjížděl s velkým množstvím "zážitků". Opět, pokud máte dokumenty rádi, podívejte se například na oficiální stránky festivalu (http://www.dokument-festival.cz/news_list.phtml?sect_id=2&subnews=true) nabo na videoreportáže na stránkách týdeníku Respekt http://video.respekt.cz/...Hurá hurá, točí se stále mnoho skvělých dokumentů!!!

- Opět bych rád upozornil na stránky folklorního souboru Nivnička, které "spravuje" pan učitel Ondra. Příznivci folklóru (a nejen oni) na nich najdou opět mnoho nového a zajímavého! Tady můžete kliknout www.nivnicka.cz

- Sportovní čtenáři stránek si můžou přečíst nejnovější zprávy o fotbalistech Slovácka i Ostrožské Lhoty. Jako obvykle Staňa Dufka aktualizoval už v neděli odkaz FOTBAL VE LHOTĚFOTBAL NA SLOVÁCKU. Bohužel, "našim" Lhoťanům se nedaří, v diskusi k fotbalu si na patřičném místě můžete přečíst i názor, žádající odchod trenéra. Osobně si myslím, že by to byla velká škoda, nezdá se, že by byl k dispozici lepší trenér než ten současný, trenér, který touží po co nejlepších výsledcích, do fotbalu je "blázen", dělá pro něj takřka maximum, a zároveň na rozdíl od některých jiných trvá i na čestném vedení zápasů bez kapříků...Útlum je svým způsobem pochopitelný a také očekávaný, mužstvu se dařilo až příliš dlouho. Bude proto zajímavé, jak se zachovají všichni ti, kteří se kolem fotbalu točí, do jaké míry se budou snažit právě nyní pomoci...Možná důležitější než série proher je samotná celková atmosféra kolem lhotského fotbalu, to je věc, kterou hráči možná vnímají víc než cokoliv jiného. A ta asi dobrá není, když se dokonce předseda klubu hledá přes inzerát...

- Na titulní straně také najdete pozvánku na akce, která připomenou, že před 25 lety zemřel P. Antonín Šuránek, rodák z Ostrožské Lhoty. Více je asi zbytečné dodávat, jsem rád, že oba pozvánky na stránkách jsou, o P. Šuránkovi i vzpomínkových akcích si budete moci přečíst příští týden...

- Pomaličku začínám také dávat aktuálnější podobu stránkám Mikroregionu Ostrožsko, které najdete tady (www.ostrozsko.cz). Nově se tady můžete podívat na listopadové akce v našem mikroregionu. Občas se na stránky podívejte, od listopadu by měly být čím dál zajímavější...

- A málem bych zapomněl! Lhotská škola organizuje Partizánský samopal s takovou vervou, že se dokonce dostala do celostátních médií (například TADY) ...Případně doporučuji kliknutí tady (http://www.zsol.cz/?page=partyzansky-samopal), jde o stránky školy. Pokud vás samopal nebaví, můžete se alespoň podívat, jak se dají dělat opravdu výborné školní stránky!

8. ŘÍJNA (PONDĚLÍ)

- Mám velkou radost z několika novinek, s kterými vás stručně a tedy přehledně seznámím.

- Lenka Fojtíková se stále více vznáší v oblacích, nedávno se vznášela také nad Lhotou. Udělala pěkné letecké fotky, které jsem dal obratem k Ostrožské Lhotě, stačí tedy kliknout na odkaz OSTROŽSKÁ LHOTA A OKOLÍ. Podívejte se, Lhota vypadá z výšky opravdu hezky.

- Lenka také fotila o víkendu hody ve Veselí nad Moravou. K nim připojila i text, pokud se tedy chcete dozvědět o hodech více, klikněte na odkaz SLOVÁCKO.

- A do třetice Lenka. Čtenáři těchto stránek ví, že kromě jiného také perfektně mapuje život pilotů ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích. Pokud si chcete přečíst příběh dalšího odvážného muže (a já vám to jedině doporučuji), klikněte na SLOVÁCKO a najděte si odkaz, pod kterým najdete o aeoklubu a pilotech mnoho zajímavého.

- Pořádnou radost mám také z vůbec prvního on-line přenosu, který mohli přes tyto stránky sledovat sportovní fanoušci lhotských fotbalistů. S nápadem na on-line přenos přišel nadšeně Staňa Dufka nečekaně v pátek po druhé odpoledne, a ve čtyři odpoledne už přenos začínal. Co napsal, jste si mohli přečíst nahoře, na úplně prvním místě stránek. Nyní jsem už tento historický článek "schoval" pod FOTBAL VE LHOTĚ, kde ho bez problémů najdete.

- Staňa samozřejmě pokračuje i v dalším zpravodajství ze zápasů Lhoťanů, nedělní zápas najdete rovněž pod odkazem FOTBAL VE LHOTĚ. Škoda jen, že Staňovu nasazení nestačí svým nasazením sami fotbalisté, kteří prohráli s posledním mužstvem tabulky.

- A ještě Staňa, který patří rovněž k největším fanouškům prvoligových fotbalistek Slovácka. Tentokrát přinesl podrobné psaní z jejich prestižního utkání se Spartou Praha. Bohužel fotbalistky v čele se sympatickou trenérkou Jitkou Klimkovou se musely před Sparťankami sklonit. Více najdete pod odkazem FOTBAL NA SLOVÁCKU.

- Do sportovního zpravodajstí patří i informace o tenisovém burčákovém turnaji, který proběhl už před více jak týdnem. Bohužel jsem dal na stránky fotky o turnaji teprve nyní, a to jen některé. Další přidám hned, jak budu u svého archívu fotek, který nyní nemám u sebe. Omlouvám se všem účastníkům turnaje, o vítězích jsem se už stručně zmínil před týdnem, další informace přidám pod odkaz FOTBAL A TENIS VE LHOTĚ.

- Mále bych zapomněl, do sportovního zpravodajství patří i článek, který Staňa Dufka zařadil pod OSTROŽSKOU LHOTU A DĚNÍ V OBCI. Můžete si v něm přečíst o manželích ze Lhoty, kteří mají fotbal opravdu nesmírně rádi takřka po celý svůj život. Kéž by takových věrných a "srdečných" fanoušků bylo co nejvíce.

- A rychle, spěchem a během k folklóru a tradicím. V sobotu jsem se byl tady v Praze podívat na Pražský hrad, kde organizovali 2. ročník Pražského vinobraní. Moc pěkná akce! A úžasná propagace našeho Uherského Hradiště! Mimo jiné vystupoval také dětský folklorní soubor Hradišťánek, měl jsem foťák i zápisník, příští týden napíši ukážu fotky i článek. Bohužel teď nemám u sebe čtečku na přenášení fotek. Nevěřili byste, jak dojemné je poslouchat "krajany" takto někde pryč od domova, stejně jako byste byli překvapeni, jak si Pražáci o Hradišti mezi sebou povídali a chtěli se dozvědět co nejvíce. Na Hradě byl samozřejmě také burčák, někteří vinaři, i přímo hrozny z Polešovic. Opravdu zdařilá akce a skvělá propagace!

- Už kdysi dávno jsem chtěl psát z Prahy něco ve stylu "moravských novin", teď trošku lituji, že jsem se do toho nepustil. Je toho tolik, co by šlo například o Slovácku v Praze psát! Jen třeba tento víkend, kromě Hradišťánku a vinařů se tady v pátek představil i Hradišťan ( v Městské knihovně hrál pro dobročinné účely) a Slovácké divadlo (bylo v Divadle pod Palmovou). A když jsem šel na Hrad, míjel jsem přímo v Nerudovce restauraci, která má přímo název Slovácko. O vínech a vinařích, na které tady člověk naráží skoro na každém kroku, škoda mluvit. Nebo lépe řečeno - bylo by dobré o nich mluvit co nejvíce! A to už nevzpomínám ani dělníky, kteří tady doslova pomáhají stavit Prahu 21. století... Ozvěte se krajané, rád o vás napíši!

- Když už jsem u Prahy, jen se zmíním, že do evangelického kostela U Salvátora se vrátil nyní už opět kněz Sváťa Karásek. Kostel bývá narvaný k prasknutí a množství mladých lidí i dětí je při nedělní mši takové, že nikde jinde podobné nenajdete. Proč tomu tak je? To by bylo spíše na diplomovou práci. Kéž by ale takový zájem byl i kdekoliv jinde, bez ohledu na to, jaké církvi ten který kostel patří. Čtenáři těchto stránek vědí, že některé kázání Karáska jsou i na těchto stránkách, další úryvky z nových kázání přidám - byť vím, že zcela jistě nebudou čtené tak, jako třeba jiné "články". Jinak Praha je i teď na podzim plná turistů, zajímavých akcí je stále mnoho, a pokud bych vám mohl doporučit návštěvu, vězte, že v neděli dopoledne nenajdete na světě krásnější místo pro procházku a poznávání - samozřejmě kromě hodů na Slovácku :)

- Napsal mně také učitel Ondra z Nivnice, mnozí stránky "jeho" Nivničky znáte, často je doporučuji. Pokud máte zájem, klikněte si na ně (www.nivnicka.cz), najdete na nich video ukázku z cesty folkloristů z Uherského Hradiště do Strážnice. I kdyby vás ale taková cesta nelákala, přesto se na stránky podívejte. Najdete tam tolik zajímavých věcí a tolik inspirace pro "práci" s dětmi, jako nikde jinde.

- Další mejlík, který jsem dostal, píše o nové výstavě folklorních fotek, které jsou k vidění v Klubu kultury v Uherském Hradišti. Půjdete-li kolem, zkuste se podívat, věřím, že alespoň pár zajímavých fotek tam určitě uvidíte. Sám se zajdu podívat a dám vám tady na stránkách vědět.

- A ještě jeden mejlík, ten pro změnu odkazuje na stránky www.mikovice.com. Kromě mnoha zpráv tam také najdete informaci o tom, že místní lidé si vydali zcela nové CD. "Podíleli se na něm snad všichni folkloristi z Míkovic, CD nese název ZPÍVÁNÍ Z MÍKOVIC," stojí v mejlíku. A jestliže byste si ji chtěli poslechnout, není nic snadnějšího, než si napsat na adresu cd@mikovice.com. Pro úplnost ještě jedna informace, křest bude 17. listopadu v míkovickém kulturním domě...

1. ŘÍJEN (PONDĚLÍ)

- Když se chystám na aktualizaci stránek, běží mi vždycky hlavou desítky a desítky věcí, na které bych vás rád upozornil, protože mám pocit, že by to snad mohlo mít pro někoho z vás smysl. Jenže nakonec si říkám, že bude nejlepší být co nejstručnější a nejkratší, protože určitě se chystáte pádit z těchto stránek rychle dál...

- Fotbalové příznivce stránek bych rád upozornil na novinky, které připravuje Staňa Dufka. Když jsem si je sám prohlížel, žasnul sem, co všechno stíhá v perfektní kvalitě připravit. Skoro mám chuť ho varovat, aby si své čtenáře až tak nerozmazloval. Takže, fotbaloví příznivci, pod odkazem FOTBAL NA SLOVÁCKU najdete nejnovější informace z utkání druholigových hráčů Slovácka, kteří míří nadějně zpět do nejvyšší soutěže...A pod stejným odkazem najdete opět v perfektní podobě vizitky zajímavých fotbalových klubů na Slovácku. Věřte, že je to počteníčko...

- A ještě fotbal: Pod odkazem FOTBAL A TENIS VE LHOTĚ si můžete přečíst o překvapivém vítězství lhotských fotbalistů nad mužstvem Slovácko "C". Pozor - toto mužstvo je v soutěži zatím vůbec nejlepší! Moje radost z vítězství byla dvojnásobná, protože do hlavní role postavila klučinu, který si to zaslouží měrou největší - lhotského brankáře Jirku Soukeníka. Však si přečtěte, jak dováděl...

- Málem bych zapomněl na TENIS. Mám ho za úkol aktualizovat osobně, zatím se mi to nepodařilo, snad zítra. V sobotu jsme totiž měli ve Lhotě oblíbený Burčákový turnaj ve čtyřhře, suverénně zvítězila dvojice zkušených tenistů Pavel Turčin-Zdeněk Kotačka. Brzy si přečtete více, uvidíte i fotky. Budu je na stránky dávat s určitou hořkostí, zmíněná dvojice mě vyprovodila z kurtů kanárem (pro netenisty - to je debaklem 0:6)

- Tak, tím jsem "odbavil" sportovce, a nyní k folklóru a tradicím. Pokračují hody, na Slovácku jich bylo o víkendu několik, chtěl jsem zajet do Dolních Bojanovic, Starého města nebo Kunovic, ale nakonec jsem s foťákem vyrazil do sousední Ostrožské Nové Vsi. Co jsem viděl, si můžete prohlédnout už od neděle hned na hlavní stránce pod odkazem AKTUÁLNĚ. Rád bych vám dal také adresy stránek, kde byste si prohlédli hody na dalších zmiňovaných místech, ale zatím ani jedny stránky fotky z hodů nenabízejí. Pokud jde o hody v O.N.Vsi, fotky můžete vidět také na stránkách Mikoregionu Ostrožsko, a to na této adrese: http://www.ostrozsko.cz/index.php. Určitě se k těmto stránkám i jejich budoucnosti ještě někdy brzy vrátím....

- Pravidelní čtenáři také vědí, že už od předminulého týdne byly na stránkách fotky z otevření Stálé galerie Moravského Slovácka, o jejíž vznik se postaral známý podnikatel Zemek. Fotky nyní najdete pod odkazem SLOVÁCKO, ke galerii se samozřejmě ještě brzy vrátím.

- Rád bych také všechny ujistil, že s přípravou avizovaných nových stránek to myslím opravdu vážně, 1. listopadu by se skutečně mohly rozběhnout. Kdybyste věděli o dobrákovi, který by pomohl s jejich financováním a ještě by mohl mít na stránkách docela dobrou reklamu, dejte prosím vědět. Vítal bych ho s nejotevřenější náručí, jakou jde jen otevřít :)

- Chtěl bych vám také doporučit nové vydání časopisu Malovaný kraj, podpořte prosím koupí tento národopisný časopis Slovácka, který vychází každá dva měsíce. Třicet pět korun není zase tak mnoho, byla by obrovská škoda, kdyby po mnoha letech zanikl. Můžete mi věřit, že vás čeká několik zajímavých článků, které vás určitě potěší....Snad jsem dal tímto "úvodem" najevo, jak moc mi na Malovaném kraji záleží. Můžu tedy zároveń dodat, že jsem trpěl, když jsem si časopis detailně pročetl při cestě vlakem ze Slovácka do Prahy. Jaká škoda! Zajímavých článků by mohlo být uvnitř mnohem více, bohužel řadě z nich chybí editor, člověk, který by si s autorem sedl, téma s ním probral, protřídil, prokrátil, opatřil mezititulky a vůbec udělal řadu nezbytných věcí. Je to skutečně škoda, redakce se evidetně snaží, mnozí autoři mají zajímavé náměty, ale co je to platné. Takto bude těžké získávat životné důležité čtenářstvo. Udělal jsem si při čtení mnoho poznámek, zvažuji, že je tady na stránky umístím, ale nevím, jestli to dobří lidé kolem této prospěšné tiskoviny nevezmou jako "nepřátelský akt". Ale vrátím se na začátek - kupte si prosím Malovaný kraj.

- Měl bych se také zmínit o zajímavých novinkách, které stojí za pozornost u nás na Ostrožsku. Nové internetové stránky má město Hluk, najdete je tady: http://www.mestohluk.cz/. Rozjíždějí se nadějně, osobně jsem byl nadšený z textů, které připravil pan Antonín Plaček. Ten totiž udělal zajímavé rozhovory, které se týkají skutečné události, připravované do Hluku na 12. října. Více nebudu prozrazovat, podívejte se, přečtěte si pěkné textíky a nezapoměňte si koupit lístky. A tady jsou ony textíky: http://www.mestohluk.cz/doc/939/

- Doslova "nadnovinářské" výkony podává Lenka Fojtíková, toho času mluvčí radnice ve Veselí nad Moravou. Kloubouk dolů (a ještě víc dolů) předtím, jak skvěle plní internetové stránky města. To se nevidí široko daleko, řekl bych dokonce, že hódně široko daleko. Tak má vypadat informování občanů! Posuďte sami tady: http://www.veseli-nad-moravou.cz/

- A když chválím, zmíním se ještě o Blatnici pod Svatým Antonínkem. Jsem poněkud úchylný, pokud jde o nakupování všech možných místních zpravodajů a novin, ať jsem kdekoliv, vždycky mě toto zajímá, protože to řekne o té které obci více než cokoliv jiného. Blatnický zpravodaj není bohužel příliš zajímavý, mně se ale velmi líbilo, že blatničtí konšelé zveřejňují ve zpravodaji, kdo jak o čem jmenovitě hlasoval. Tomu říkám otevřenost! Pravda, je úsměvné, když vyjmenovávají a otiskují všechna jména i v případě, kdy všichni byli pro, ale to je jen drobnost. Teď ještě dostat do zpravodaje zajímavosti o Blatnici a lidech v ní. Tolik by toto šlo přece psát!

- Čím končit? Možná scénkou, která věští lepší časy na Slovácku lépe než cokoliv jiného. Když jsem minulý týden odjížděl z hradišťského vlakového nádraží, pozoroval jsem nevěřícně místního trafikanta, který držel v ruce utěrku a okýnko na své "kukani" leštil tak důkladně, že hospodyňky s Vizírem a Arielem by proti němu neměly šanci. Samozřejmě jsem si nemohl nevzpomenout na dřívější trafiku zdejšího nádraží, která neviděla utěrku zřejmě od položení kolejí...

- A přece ještě něco! V neděli se mi ozval Tonda Vrba, ztracený syn Horňácka! Měl jsem obrovskou radost! "Vitaj! Radůzku, moc tě zdravím, jsem z Německa doma jen na skok, ale vrátím se natrvalo, nemožu bez Horňácka žit," hlásil mně do telefonu. Jako mnozí jiní se rozhodl z chudého Horňácka vyrazit do světa, konkrétně sto padesát metrů pod německou zem. Myslím, že na zahraniční robotu je ho škoda, stejně jako je škoda, že na rodném Horňácku se nenašel nikdo, kdo by tohoto patriota nad patrioty vzal pod "ochranná" křídla. Za vše dobré, co pro Horňácko udělal (a ještě určitě udělá), by si to už dávno zasloužil...

- Pokud jsem si na něco nevzpomněl, dopíši v příštích dnech.

- A smutná zpráva nakonec: Televize zrovna hlásí, že zemřel brigádní generál ve výslužbě Otto Špaček. V roce 1939 uprchl do Polska a od června 1940 působil v československém zahraničním letectvu jako stíhací pilot. V roce 1940 byl raněn. Celkem přežil tři letecké havárie. V roce 1950 mu byly odňaty všechny hodnosti a práva důstojníka. V roce 1991 byl plně rehabilitován. Ať žije památka toho hrdiny.

19. ŘÍJNA (STŘEDA)

- Omlouvám se za delší mlčení, ale bohužel nemám čas a nějak ani náladu na aktualizování stránek. Jsem příliš pohlcen prací v Praze a probíhající poslaneckou schůzí. Když člověku kolem hlavy bzučí všechna ta slova a hádky politiků, stěží se může soustředit na něo jiného. A už vůbec není možné soustředit se na věci, o kterých bych chtěl psát. Třeba o nesmírně zajímavém odpoledni v Javorníku, kde vznikal velmi cenný projekt o paní Kománkové. Když jsem v Javorníku byl, když jsem jel do Prahy, pořád ještě jsem cítil, co bych chtěl o paní Kománkové napsat. Jenže Praha, redakce a začátek parlamentní schůze mně cokoliv "citlivého" z hlavy velmi brzy vyhnaly...Stejně jako mně vyhnaly psaní, které jsem si v duchu sepsal o výborném koncertu Hradišťanu a Moravské filharmonie Olomouc v Hluku. Tak snad příště...Upřímně napsáno, ani nevím, jestli se mi ještě někdy vůbec podaří najít soustředění na "slovácká" témata, uklidňuji se ale tím, že to je stejně možná fuk...

- Cítím ale dluh vůči Staňovi Dufkovi, který píše jedno sportovní téma za druhým rychlostí, které by se zřejmě nemohli rovnat ani sporťáci, které znám z naší redakce. Staňovi věci můžete číst pravidelně ve Slováckých novinách, mnohé z nich (plus další) najdete i na těchto stránkách. Znalci proto už vědí, že pravidelné novinky jsou pod FOTBALEM NA SLOVÁCKU, stejně jako pod FOTBALEM VE LHOTĚ. Rád bych vás upozornil například na jeho výborný seriál o fotbalovém životě v různých obcích a městech Slovácku. Tento seriál totiž ukazuje, v jakých podmínkách nejpopulárnější český sport žije, jak se mu (ne) daří, kteří lidé ho drží na nohách...

- Staňa rozjíždí také on-line přenosy z fotbalových utkání. Zájemci tak můžou už tuto sobotu sledovat průběh utkání ve Velké nad Veličkou. Fotbal na Horňácku se zvedá, zejména ve Velké nabírá kvalitu, proto by on-line přenos mohl zajímat docela dost fanoušků. Podrobnosti najdete na hlavní stráne pod TIPY...

- Průběžně, bez upozorňování, také doplňuji tipy na zajímavé akce, tentokrát je tím tipem Festival lidové hudby ve Velkém Týnci. Pořádají ho skvělí lidé kolem internetových stránek www.folklorweb.cz (móóóc doporučuji!). Festival proběhne tuto sobotu a program je hodně dobrý! Těm, kteří mají rádi lidovou hudbu, ho doporučuji k pozornosti...

- Jinak hlavní akcí na Slovácku byly samozřejmě slavnosti 750 výročí vzniku Uherského Hradiště, jejichž hlavní část se odehrála minulý víkend. Program byl pořádně napěchovaný, osobně mě mrzí, že jsem se nedostal na filmové odpoledne v kině Hvězda, kde se promítalo a besedovalo o Slovácku, tradicích, architektuře i věznici a procesech v padesátých letech. Bohužel jsem musel fotit biřmování v Hluku, které mi zabralo hodně času, který jsem pak musel věnovat rodině, ono promítání i besedování mě pálí ještě teď, mohly z toho být i tady na stránkách dost zajímavé i podstatné věci! Jen bych neměl psát, že jsem bohužel musel fotit biřmování, fotil jsem ho totiž velmi rád, mluvil jsem i s některými biřmovanými, nahrál si kázání přítomného arcibiskupa Graubnera. Bohužel mi chybí ono zmiňované soustředění, abych vše v klidu sepsal a ukázal tady na stránkách...

- První fotky jsem ale už umístil na stránky Mikroregionu Ostrožsko, stačí kliknout tady na www.ostrozsko.cz, odkaz CO JE NOVÉHO

- A ještě bych rád upozornil na novinku, týkající se volejbalu v Ostrožské Lhotě. Pod odkazem OSTROŽSKÁ LHOTA klikněte na DĚNÍ V OBCI , kde najdete informace z utkání. Jsem opravdu rád, že své místo na stránkách najde i volejbal! Držíme palce!!!