Rozhovor se střelcem gólu (10. březen)

ROZHOVOR S RADKEM GORNER


Slovácko otočilo během jedné minuty zápas. Po vyrovnávací brance Němčického dostal domácí do vedení, svým vůbec prvním ligovým gólem, čtyřiadvacetiletý záložník Radek Gorner. Bohužel ani jeho premiérová střela vytoužené tři body nepřinesla.

Dobrý bod nebo jenom další ztráta?
Musím říct, že když jsme prohrávali, tak to bylo pro nás velice těžké. Druhý poločas jsme výsledek otočili, ale nakonec se body dělily. Je to snad naše prokletí, nemůžeme vyhrát. Ale dnes se potvrdilo, že můžeme hrát opravdu s každým. Když to takhle půjde dál, tak se nemusíme bát, že sestoupíme.

Jako defenzivní záložník jste byl dneska skoro u všech šancí. Jak si to vysvětlujete?
Tak já nevím. Dneska kluci v útoku dobře drželi balóny a my jsme je dobře doplňovali hlavně v druhé půlce a vytvářeli jsme si i šance. A že jsem se do nich dostával, to je jenom dobře.

Dal jste i krásný gól.
Určitě jsem za tu branku rád. Je veliká škoda, že ten gól nebyl tříbodový. V naší situaci je to pořád málo.

Nebylo vyrovnání Teplic naprosto zbytečné? Nezdálo se vám, že měly v hlavičkových soubojích navrch?
Určitě bylo. Celý týden trénujeme standartky, protože jsme věděli, že mají kvalitní a vysoké hlavičkáře a dostaneme takový hloupý gól. Je to škoda.
Věděli jsme, že mají výškovou převahu. Myslím si, že se nám to povedlo eliminovat. Bohužel až na tu chybu u naší zadní tyče.

Dva góly doma už jste nedali hodně dlouho? Zažil jste vůbec v zápase dva góly během jedné minuty?
Jsme rádi, že nám to tam konečně padá. Během jedné minuty dva góly? Ježíš, to bych musel hodně zalovit v paměti, to si fakt nepamatuji.

Byla ta remíza jiná jak u těch podzimních jednobodových zisků?
To se nedá říct. V přípravě jsme ukázali, že umíme hrát fotbal a můžeme se měřit s každým naším ligovým mužstvem a jsme za to rádi. I když nám už nikdo nevěří, ale my hráči si pořád věříme.

Jak to vidíte dál. Pět zápasů jste neprohráli, ale ani nevyhráli. Jsou to jenom jednobodové remízy a to je v současné situaci žalostně málo?

Bohužel, no bod je pro nás určitě málo. Na druhou stranu ale neprohráváme a dnešní výsledek je pro nás určitě povzbuzení do dalších zápasů.


Text a foto: Stanislav Dufka