Slovácko-Budějovice (31.3.2007)

SLOVÁCKO-ČESKÉ BUDĚJOVICE 0:1

BROŽÍK DOHRÁVAL SE TŘEMI STEHY NA HLAVĚ

Pořád stejnou písničku o nevyhraných zápasech se snažil změnit útočník Vítězslav Brožík, který je na Slovácku na hostování z Teplic. Bohužel marně. Nula na kontě vstřelených ligových branek tomuto dvaadvacetiletému útočníkovi zůstala.

Přesto byl Brožík jeden z mála, který snesl přísnější měřítko z mužstva domácích. Žádný míč pro něj nebyl ztracený a snažil se co nejvíc zaměstnat budějovickou obranu. I přes prohru se ale Brožíkovi nehrálo špatně.

„Hrálo se mně opravdu dobře, veliká škoda, že daly Budějovice - sice krásný - ale náhodný gól, taková haluz. Všichni jsme doufali, že dneska konečně vyhrajeme, ale zase se to nepovedlo,“ zalitoval Brožík, který hrál po srážce s kapitánem Budějovic Skálou část zápasu s ovázanou hlavou. Co bylo příčinou neobvyklé dekorace na hlavě mladého útočníka?
„Byl to normální klasický hlavičkový souboj, byla tam i krev a v poločase jsem musel jít dokonce na šití, mám tam tři stehy,“ popsal situaci Brožík.

I když bojovnost, kterou Slovácku nelze upřít, přece jenom tomu něco chybělo. Za celý zápas divák neviděl od domácích kloudnou fotbalovou akci. To přiznává i Brožík.
„Scházelo tam od nás takové důraznější a větší prosazení, vůbec jsme dopředu nedostali nějakou chytrou přihrávku, nebo nepředvedli pěknou fotbalovou akcí. Sice jsme měli hodně standartek, hodně rohů, ale bez žádného efektu. Alespoň z jednoho rohu jsme měli skórovat.“

Slovácko si moc gólových šancí nevypracovalo, jednou nebezpečnou střelou, která volala po vyrovnávací brance, se dvacet minut před koncem prezentoval právě Brožík.
„Šimáček mně ideálně nahrál. Škoda, byla to celkem výhodná střelecká parketa, chybělo tomu lepší umístění. Měl jsem to dát víc nahoru, trefil jsem prostředek brány, kde stál zrovna gólman Křížek.

PAVEL NĚMČICKÝ-NEHRÁLI JSME DOBŘE

Nejzkušenější hráč a nejvíc ligových startů z domácího mužstva měl kapitán Pavel Němčický. Po zápase se mu vůbec nemluvilo lehce, ale Němčický přiznává to, co viděli všichni fanoušci. „Dneska jsme nehráli vůbec dobře, dostali jsme velice brzy gól a potom už jsme se nemohli dostat do zápasu. Vedoucí branka Budějovic hodně ovlivnila celé utkání.“

Pavel Němčický toho už pamatuje v Hradišti hodně. Jak se mu hraje v současné situaci, kdy v záchranu věří snad už jen největší snílci? „Určitě to není nic příjemného, ale takový je fotbal a my se s tím musíme vypořádat a budeme bojovat dál.“

Slovácko inkasovalo gól hned v první čtvrthodince zápasu a bylo tedy poměrně dost času na zvrácení výsledku. O poločase bylo v kabině domácích hodně rušno. Trenéra Maluru bylo slyšet víc než je obvyklé, což přiznává i kapitán Slovácka. „Že byl v kabině o poločase křik? Tak křik to bych zrovna neřekl. Samozřejmě důraznější domluva ze strany trenéra tam byla, chtěl po nás, abychom šli do druhé půlky s větším důrazem a víc si na Budějovice dovolili. Ale dneska to prostě nešlo, hráli jsme špatně,“ znovu opakuje Němčický.

Na zápas s Budějovicemi bylo snížené vstupné na padesát korun. Někteří fanoušci se po zápase nechali slyšet, že příště už nepřijdou ani za pětikorunu. Co jím chce vzkázat domácí kapitán?
„Samozřejmě bysme se chtěli za dnešní výkon divákům omluvit, teď těsně po utkání určitě mluví fanouškovské emoce, ale jestli to říkají, tak to je potom jejich problém, my se budeme snažit hrát co nejlépe i příště a pokud existuje jenom teoretická naděje, tak budeme bojovat,“ nezvykle tichým hlasem říká Němčický.

Stanislav Dufka

Domácí trenér Pavel Malura, který hodnotil utkání velice objektivně...

a naopak František Cipro tvrdil, že jsme viděli nadprůměrné ligové utkání. A to jsme určitě neviděli.