Slovácko-Most(28.4.2007)

SLOVÁCKO-MOST 1:1

MARTIN VOZÁBAL BYL S REMÍZOU SPOKOJENÝ

Naposledy hrál Martin Vozábal na stadiónu v Uherském Hradišti před téměř šesti měsíci(4.11. Viktoria Plzeň). Celý podzim se snažil v dresu Slovácka zachránit nejvyšší soutěž.
Po necelém půl roce se na hřišti Slovácka objevil znovu. Tentokrát ovšem na druhé straně barikády, s cílem odvést si z Hradiště minimálně bod. A to se mu, a celému mosteckému mužstvu, dokonale podařilo.
„Abychom si zachovali od Slovácka odstup, tak jsme tady potřebovali získat bod, a ten úkol jsme splnili,“ potvrdil záložník Mostu Martin Vozábal.

Fanoušci jsou všude na světě stejní. Jaké přivítání od nich na Slovácku čekal mostecký tvůrce hry?
„Fanoušci Slovácka na mě pokřikovali výrazy, které se asi nedají publikovat. Tak jsem jim za to jednou zatleskal, potom už jsem se věnoval jenom sám sobě. Fandí domácím, a já se jím nedivím. Vždycky za nimi stáli, a já jsem je chápal. Věděl jsem, že povzbuzují svoje Slovácko, tak je to asi správné. Jinak to byl pro nás, a také pro mě, normální ligový zápas. My jsme se vůbec neohlíželi na to, jestli Vozábal přijel zpátky na Slovácko. Tady nešlo vůbec o Vozábala, tady šlo o Most,“ zdůraznil středolopař.

Mostečtí fotbalisté až příliš často polehávali na slováckém trávníku a Martin Vozábal nebyl v této „disciplíně“ žádná výjimka.
„Tak já nevím, pokud si pamatuji, tak jsem také asi třikrát ležel, ale některé zákroky byly prostě na hraně. Ten, kdo někdy hrál fotbal, tak dobře ví, co to znamená, když vás trefí do holeně. Ono to zabolí na minutu a pak můžete hrát dál. Ve finále potom vypadáte jak šašek. Ale není to o tom, že bychom zbytečně zdržovali. Určitě ke konci zápasu už účel svědčil prostředky, ale to jsou potom už taktické věci, které k fotbalu patří,“ přiznává Vozábal.

Takže nakonec byl s výsledkem Martin Vozábal spokojený?
„Od příchodu trenéra Malury produkuje Slovácko výborný fotbal. Hrají ve velkém tempu a my jsme věděli, že nás nic lehkého nečeká. S bodem jsme nakonec spokojení, i když na šance asi Slovácko vyhrálo. Ale jak je známo, šance ještě neznamenají góly. Za to se body v dnešním fotbale nedávají,“ zcela správně odhadl Vozábal.

MŮJ GÓL SKORO NIC NEZNAMENÁ, ŘEKL STŘELEC SLOVÁCKA JAN ŠIMÁČEK

Přeškolený stoper na útočníka Jan Šimáček dostal Slovácko do vedení hned v 5. minutě zápasu. Byla to jeho premiérová trefa v nejvyšší soutěži. Bohužel, pro Slovácko jeho branka znamenala jenom remízu a cesta za záchranou se tak notně zkomplikovala.


První ligový gól. Na to se nezapomíná?

Tak, těší mě, že jsem dal gól, ale bohužel nevyhráli jsme, a tak to skoro nic neznamená.
Řekl bych, že ve finále je ta branka skoro zbytečná. Remíza je pro nás v současné situaci hodně málo.

Můžete tu branku popsat, bylo to v dost nepřehledné situaci?

Byla to taková „trma vrma“ ve vápně a míč se odrazil ke mně. Vystřelil jsem levačkou z první. Zaplaťpánbůh, že to tam spadlo.

Vy jste levák?

Na něco určitě, ale ve fotbale kopu pravačkou. Je jedno, kterou to bylo nohou, hlavně, že to tam spadlo.

Nezdálo se vám, že soupeři příliš často polehávali na trávníku?

No, určitě tam párkrát padali zbytečně. Během zápasu byli na zemi snad desetkrát. My jsme zato neleželi vůbec, a chtěli jsme hrát fotbal.

Rozhodilo Vás to?

Já myslím, že ne. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby byla hra plynulá než takto rozkouskovaná. V druhé půlce jsme se ale zbytečně zatáhli a přestali jsme hrát. Škoda, že nám tam do poločasu nepadl ještě jeden gól. Potom by to určitě vypadalo jinak.

Co pro Vás znamená remíza? Je to konec nadějí?

Samozřejmě, že lepší by byly tři body, ale ty bohužel nemáme.
Dnešní výsledek nám hodně zkomplikoval situaci, ale pokud je jenom teoretická naděje, tak budeme bojovat.Stanislav Dufka


Martin Vozábal bod bral

Těsně před zápasem se kropilo

Jan Šimáček, který vstřelil první ligovou branku