Slovácko- Příbram (zpravodajství z posledního ligového utkání mužů - 21. květen)

SLOVÁCKO-PŘÍBRAM 2:0 (2:0)

Kotrba tentokrát na Slovácku umřel


Sestupové karty v Gambrinus lize jsou rozdány, druhého černého Petra dostali po Slovácku hráči Marily Příbram. "Náš klub byl v poslední době pod velkým tlakem, který jsme přestávali zvládat. Když jsme pak dnes po srážce Máchy s Haškem dostali první gól, hráči jako by přestali věřit, že mohou proti Slovácku uspět," posteskl si hostující kouč Jiří Kotrba, podle kterého jeho mužstvo sestoupilo především proto, že nebylo dostatečně silné v útoku. "Zatímco v defenzivě jsme se mohli opřít o zkušené hráče, v ofenzivě to bylo horší," posteskl si zkušený trenér.Na otázku, zda bude v Příbrami pokračovat, odpověděl: "Já mám pořád smlouvu v Českých Budějovicích, kterou jsem jenom přerušil. Uvidíme, jak dopadnou jednání po sezoně."

Kotrba zároveň vyslovil přání, aby se oba celky - Příbram a Slovácko - hned za rok do nejvyšší soutěže vrátily. "Tento stadion si ligu zaslouží. Vždycky tady byli výborní lidé a já mám na Slovácko jen dobré vzpomínky. Buď jsem tady vyhrával, nebo jsem tady umíral," dodal kouč Příbrami.

Kotrbu hodně naštvaly spekulace, podle kterých měl být zápas prodaný. "Když Slovácko nastoupilo v Plzni s mladými hráči, nebo Budějovice ve Zlíně šetřili sedm fotbalistů, nestrhla se kolem toho taková hysterie, jako kolem našeho duelu," zlobil se Kotrba.

Jenže všechny indicie k tomu směřovaly. Za Slovácko neměli nastoupit nejlepší hráči a kurzy v sázkových kancelářích na výhru Příbrami šly rapidně dolů. Domácí ale nakonec nastoupili v plné síle a vyhráli, když po celé utkání byli jasně lepším týmem. "Jsem rád, že jsme tyto spekulace vyvrátili," řekl po utkání domácí trenér Pavel Malura. "Majitel klubu nakonec ukázal, že není tak špatný, jak si všichni myslí, a my jsme mohli nastoupit kompletní."

Domácí se chtěli rozloučit se svými fanoušky vítězstvím a to se jim nakonec podařilo. "Hodně nám pomohl první gól," přiznal Malura, který se o tom, že bude moci nasadit všechny opory, dozvěděl až hodinu před utkáním. "Dlouho jsme to se sportovním ředitelem klubu i majitelem probírali, jsem rád, že zvítězila tato varianta."

Současný trenér Slovácka stále neví, jestli bude v klubu pokračovat. "Vyříkali jsme si spoustu věcí, ale situace je pořád otevřená. Velice rád bych zde zůstal, ale jedině v případě, že bychom bojovali o postup. Jestli by měl následovat další výprodej, tak odejdu,“ řekl Malura.

[ 21.5.2007 - Michal Šupka | 

Nadšená fanynka Slovácka Kačka Chlachulová ze Starého Města s manželkou Petra Drobisze

Druhá výhra na domácím hřišti. Hráči se dělí o radost s fanoušky

Petr Spazier z Velké nad Veličkou(v modré vestě) si na první start v lize bude muset nejmíň týden počkat

Kdy půjdeme v Uh.Hradišti znovu na prvoligovou tiskovou konferenci? To neví nikdo...