Slovácko-Slavia (15.4.2007)

SLOVÁCKO-SLAVIA 0:0

BROŽÍK VZAL ODPOVĚNOST NA SEBE.

Vítězslav Brožík se tentokrát, po šňůře tří zápasů, když nastoupil v základní sestavě Slovácka posadil proti lídru prvoligové tabulky Slavii na lavičku náhradníků. Čekal že ho trenér Malura v televizním zápase nepostaví od začátku? „ Nebyl jsem z toho nějak překvapený, to se může stát i zkušenějším hráčům. Sestava je věc trenéra, a s tím se nedá nic dělat,“míní Brožík.

Do konce utkání chyběla necelá půlhodinka. Na lavičce náhradníků Slovácka ukázal trenér Malura na Brožíka. Ten neměl vůbec žádný problém naskočit do rozjetého mužstva, které Slavii v některých fázích druhého poločasu doslova válcovalo. V poslední čtvrthodince zápasu to byl právě Vítězslav Brožík, který mohl ukončit předlouhé čekání Slovácka na vítězství. Mělo to ale malý háček.
Jedna věc je vytvářet si gólové šance a druhá věc je góly realizovat. Mezi tím může bít neviditelná propast. A právě v této propasti se Brožík dvakrát objevil a to přímo na samém dně pomyslného kráteru.

„Co na to říct? V poslední době mě to tam nechce padat. Takové šance se musí prostě proměnit, to mají být góly,“ sypal si popel na hlavu střídající útočník.„LEPŠÍ HRÁT UŽ NEMŮŽE“
tvrdí Pavel Němčický

Kapitán domácích Pavel Němčický po zápase dlouho nevycházel z kabiny. Určitě se ale ani on, ani celé mužstvo neměli za co stydět. V nedělním večeru jsme viděli od Slovácka hlavně v druhé půlce velice kvalitní výkon. Bohužel chybělo jediné-branka v síti Slavie. Nezasvěcený divák by jen těžko hádal, že obě jedenáctky dělý v tabulce propastný rozdíl čtrnácti příček. A zatímco jedni už myslí na boje proti Realu Madrid v lize mistrů, druzí si s největší pravděpodobností zahrají v příští sezóně třeba na hřišti druholigového Hlučína.

Pavel Němčický až příliš skromně „sváděl“ výborný výkon v druhé půlce na vyloučeného hráče Slavie. „K našemu tlaku nám pomohlo slávistické oslabení. V druhé půlce jsme hráli dobře, tak jako proti Teplicím nebo jako v Liberci a Ostravě. Kámen úrazu je, že nedáváme góly. Lepší jako dnes, kdy to byl asi náš nejpovedenější zápas snad ani hrát nemůžeme“. Ale musíme proměňovat šance,“ zcela správně odhadl domácí kapitán.

Slavie Praha přiletěla do Hradiště jako vedoucí mužstvo naší prvoligové soutěže. Jak viděl Pavel Němčický svého soupeře?
„Slávisté dneska chtěli hrát na brejky, což jsme jim eliminovali a protiútoky jim také moc nevycházeli. V útočné fázi jsme je téměř k ničemu nepustili,“ zdůraznil Němčický.

Jestli je bod se Slávií ztráta nebo zisk, na to Pavel Němčický nedokázal jednoznačně odpovědět.
„ To se uvidí až po třicátém kole, ale z tolika šancí co jsme dneska měli, by to měla být v konečném účtování pro nás ztráta,“ dodal.

Stanislav Dufka

Slávisté děkovali na trávě posledního Slovácka i za remízu

Večerka, nevečerka... fotbal je veliké lákadlo i pro mladé příznivkyně Kačku a Verču ze Starého Města

Hrdina utkání -gólman Slavie Michal Vorel

Trenér Slavie Karel Jarolím u zpovědi TV NOVA