ZACHRÁNÍ SE SLOVÁCKO V LIZE? JAK TO VIDÍ TRENÉRSKÉ OSOBNOSTI REGIONU

ANKETA

Prvoligové fotbalisty Slovácka nečeká v jarních odvetách vůbec lehký úkol. Jsou na posledním místě tabulky a záchrana bude velice těžká. Dá se říct, že pokud se podaří udržet v Hradišti první ligu, tak to bude doslova veliký zázrak. Oslovili jsme vybrané trenérské osobnosti na našem okrese a položili jim jedinou otázku.


Myslíte si, že se fotbalisté 1.FC Slovácko zachrání v první lize?

JITKA KLIMKOVÁ-trenérka žen 1.FC Slovácko, druhá nejlepší trenérka žen roku 2006

Za současného vedení v čele s panem Řezníkem v žádném případě. To by se muselo hodně změnit, aby se Slovácko zachránilo. Bojím se bojím, že se tak ale nestane. Vždyť to musí vidět každý, že postupně odchází jedna opora za druhou. A tento kádr je příliš mladý a příliš nezkušený na první ligu. Strašně to klukům přeji, ale vidím to hodně špatně.

JOSEF DOMINIK- kouč Ostrožské Lhoty vyhlášený jako nejlepší trenér fotbalu na okrese za rok 2006

Z pozice fanouška, který chodí na každý zápas, bych kolegovi Maturovi velice přál, aby se liga v Hradišti zachránila. Naděje vždycky umírá poslední a já doufám, že na ligu budeme chodit i na podzim. I když je mužstvo velice oslabené, tak tomuto mladému kádru přeji a věřím, že to zvládne. A jak říkal už legendární trenér Pospíchal, míč je kulatý, fotbal nemá logiku a stát se může všechno. Ano, věřím v záchranu prvoligového fotbalu na Slovácku.

VOJTĚCH GAJDŮŠEK- bývalá opora druholigového Brodu, dnes trenér Prakšic

Podle toho, co se dočítám v tisku, co se děje kolem Slovácka a jak je v současnosti mužstvo silně oslabené, tak si myslím, že je to kandidát sestupu číslo jedna.
V lize nevidím slabší mužstvo než je Hradiště. Velice rád bych se ale mýlil.
Zimní turnaj jakési šance naznačil, ale příprava není skutečný obraz výkonnosti mužstva. Sestup Slovácku nepřeji, mám tam velikého kamaráda Luboše Blahu, se kterým jsme odkopali v Brodě nejeden zápas, ale musím být realista a toto mužstvo na ligu nemá.

JOSEF HAMŠÍK – prezident a šéf uherskobrodského fotbalu

Přestože je mezi Brodem a Hradištěm rivalita, nejenom ve fotbale, ale prakticky ve všech sportech, tak nic jiného, než záchranu Slovácka si nepřeji. První liga na tak krásném stadiónu by se měla hrát, ať už je majitelem prvoligového mužstva kdokoliv. Na jaře je ještě třináct zápasů a i s tímto mladým kádrem věřím v záchranu Slovácka.

LIBOR SOLDÁN - bývalý ligový hráč Synotu, v současnosti trenér Spartaku Hluk.

Jsem hradišťský patriot, ale podle mého názoru to bude strašně těžké. Pokud ze začátku jara - v prvních dvou třech kolech - neurvou aspoň pět šest bodů, tak potom ta šance bude velice malá. Ale já chci věřit tomu, že tu liga zůstane. Stát se může všechno a zachránily se i mančafty, které měly v minulosti horší výchozí pozici, než má teď Slovácko.

ROMAN SKLENÁŘ- trenér fotbalové akademie.Mezi mládežnickými trenéry oceněný jako trenér roku 2006 v rámci ČR

Musíme tomu věřit a já osobně, jako regionální patriot, tomu věřím. I když v současné době má Slovácko daleko větší starosti. Bojuje vlastně o záchranu, ne klubu v první lize, ale o přežití vůbec. Dneska se vlastně neptáme, jestli se Slovácko zachrání, ale jestli vůbec tu situaci, která je všeobecně známá, přežije.

FRANTIŠEK ONDRŮŠEK- ještě vloni trenér rezervy Slovácka, v současnosti kouč třetiligových Mutěnic

Ne. Říkám jednoznačně ne. Když počítám, že k záchraně nemusí stačit ani třiatřicet bodů, což znamená doma všechno vyhrát a nejméně třikrát bodovat naplno venku, tak nevěřím tomu, že to Hradiště zvládne. Samozřejmě bych to svým klukům strašně přál. Protože některé hráče, kteří jsou dnes v ligovém kádru, jsem ještě v loni trénoval v „béčku“ Slovácka, ale nevěřím, že to dnešní mužstvo dokáže.

MIROSLAV POLÁŠEK- trenér Dolního Němčí

Strašně bych jim to přál. Jsem tady na Slovácku doma a ztratit ligu by bylo hodně, hodně bolestné. Ale mám veliké obavy, že to nezvládnou. Podívejme se, kolik v poslední době odešlo ze Slovácko kvalitních hráčů. Náhrada prakticky žádná. Já osobně mám mladé hráče velice rád, ale ty zkušenosti a herní vyzrálost v tom kolektivu prostě chybí. Ta bodová ztráta už také nevěstí nic dobrého a myslím si, že Slovácko to už nezvládne.

LADISLAV VACENOVSKÝ-předseda OFS Uh.Hradiště

Když se podíváme co se děje v klubech, které jsou ve spodních patrech tabulky, jak například posiluje Příbram nebo i sousední Zlín a z Hradiště odchází jeden hráč za druhým, tak je to jasné. Pro mě je Slovácko kandidát sestupu číslo jedna. Byl bych velice rád, aby se tady liga už jenom kvůli našemu krásnému stadiónu a kvůli divákům udržela . Ale bohužel situace je taková jaká je a současné oslabené mužstvo, i přes vítězství v zimní lize, to bude mít velice těžké a zachrání ho snad jenom zázrak.

MILAN KERBR- dvojnásobný český reprezentant, v současné době trenér Bílovic

Tak já nevím. Ve fotbale je možné všechno. Byl bych rád, aby tomu tak bylo a věřím, že kluci pro to udělají všechno a budou bojovat, až do posledního kola. Nikdy jsem netipoval a ani teď bych nechtěl dělat nějaké vyjádření. Nevidím dovnitř klubu, nevím proč se neposilovalo, když odešli zkušení hráči. Ale pokud chcete slyšet jednoznačně, jestli se Slovácko v lize zachrání nebo sestoupí, tak si myslím, že ta ztráta na čtrnáctou příčku už je příliš veliká a Hradiště bude jeden ze sestupujících.