ZÁŘÍ 2007

PONDĚLÍ (16.ZÁŘÍ)

- I přes "Dočasné loučení se stránkami" se budu snažit alespoň jednou týdně (nejlépe v pondělí) upozorňovat na nové články či fotky na stránkách. Z úplně prvního místa stránek jsem přesunul řadu fotek z letošních Slavností vína v Uherském Hradišti. Fotky nyní najdete pod odkazem SLOVÁCKO. Rád bych tam ještě doplnil některé fotky a zejména dopsal několik řádek. Pokusím se o to v příštích dnech...

- Pod SLOVÁCKO dám možná ještě dnes také text redaktora Českého rozhlasu Petra Slintáka, který napsal o tradici vaření trnek v Dolním Němčí.

- Pokud jde ještě o stránky, chtěl bych fotbalové příznivce upozornit na texty Staně Dufky pod odkazem FOTBALOVÉ SLOVÁCKO. Staňa vymyslel výbornou novinku, když navštěvuje zajímavé fotbalové kluby na Slovácku a přináší o nich opravdu zajímavé informace. Tyto informace si můžete přečíst ve Slováckém deníku a potom také na našich stránkách. Vzniká tak opravdu zajímavý dokument o stavu slováckého fotbalu, který řekne mnohem víc než třeba jen nějaké výsledky či zpravodajství z utkání.

- A informace o fotbale najdou zájemci také pod odkazem FOTBAL VE LHOTĚ. Tak jako každý týden už úctyhodně dlouho Staňa týden co týden sepisuje zpravodajství o jednotlivých utkáních lhotských fotbalistů. A kromě "A" mužstva si můžete tentokrát přečíst také o dorostencích a žácích.

- V sobotu ráno jsem se díval na Folkloriku v České televizi, která byla tentokrát celá z letošní Strážnice. Pořad vám doporučuji, a i když jste ho třeba neviděli, klikněte tady na odkaz FOLKLORIKA V TELEVIZI na hlavní stránce. Najdete tam všechna letošní vydání, a brzy k nim přibude i to sobotní. Víc asi nemá smysl psát, podívejte se, mám Folkloriku velmi rád, a ani tentokrát mě nezklamala. Naopak! byla to paráda! Bohužel já osobně mám i v tomto případě velký skluz, své fotky ze Strážnice jsem dal sice pod SLOVÁCKO, jenže jsem už nestihl sepsat článek o Strážnici, a především jsem nedokázal dotáhnout do konce celé téma, týkající se verbuňku. Mám hodně fotek, mám nahrávky verbířů, ale vše zůstává v šuplíku.

- Na hlavní stránce pod TIPY jsem dal článeček a fotečky z vernisáže výstavy, kterou si stále ještě můžete prohlédnout na zámku v Uherském Ostrohu.

- V těchto týdnech zanedbávám HORŇÁCKO, ale věřím, že od listopadu se mu budu věnovat podstatně více. Zatím se pokusím dát brzy pod tento odkaz alespoň letní články v médiích, ve kterých se o Horňácku psalo. Nesmírně rád bych dělal samostatné stránky o Horňácku, dovedu si představit kolik zajímavého by na nich mohlo být, ale chybí mi k tomu tři "maličkosti" - čas, energie a dobráci, kteří by mi s takovou prací pomohli.

- Pravidelní čtenáři stránek vědí, že se také snažím umisťovat tady odkazy na zajímavé stránky, které nějakým způsobem souvisejí se Slováckem. Tentokrát bych vám rád doporučil kliknutí na stránky fotografa Radovana Chvíli. Kromě mnoha zajímavých fotek tady nově najdete také jeho fotky z Horňáckých slavností a Jídy králů. Klikněte prosím sem http://chvila.com/

- Jinak jsem hlavní stránku trošku změnil, najdete na ní jen názvy odkazů, informace o novinkách jsem vymazal. Zdá se mi to takto přehlednější, stačí když kliknete na odkaz, a vidíte hned podle pořadí článků, co je nejaktuálnější.Můžu vám ale slíbit, že při dělání nových stránek si dávám nejvíce záležet na tom, aby byly opravdu co nejpřehlednější.

- Děkuju také vám všem, kteří mi posíláte milé a povzbuzující mejlíky, v nichž dáváte najevo, že se vám obsah mých stránke líbí. Byť jsem některým z vám neodpověděl, věřte, že za každý takový mejlík jsem vám velmi vděčný, opravdu VELMI. Budu vám vděčný i za případnou pomoc, za posílání textů, foteček, nebo třeba jen pozvánek s informací, co se kde zajímavého připravuje.

- A ještě mi přišel tento mejlík, docela mě pobavil, takže ho takto "přeposílám": Ode dneška je v Kunovicích zprovozněný foticí radar, směr Uh.Ostroh - Kunovice, přesně u značek oznamujících začátek obce Kunovice. Za pravdivost informace neručím - ostatně můžete otestovat...:o)

3. ZÁŘÍ (PONDĚLÍ)

- Myslím, že je skoro zbytečné podrobně psát, kde co nového najdete. Pokud si projdete hlavní odkazy (SLOVÁCKO, LHOTA, SV.ANTONÍNEK, FOTBAL a TENIS VE LHOTĚ i FOTBALOVÉ SLOVÁCKO), pod každým něco nového je. Snad jen chybí novinka pod HORŇÁCKEM, ale i tam mám připravené nové věci. Co psát více, o každém článku bych se mohl rozepsat, jenže to bychom byli zase u času, který mi schází. Chtěl bych se například více zmínit o politických vězních, o kterých píše pod Slováckem Lenka Fojtíková. Stejně tak by si zasloužilo podrobný popis dění kolem věznice v Uherském Hradišti, kde byli právě političtí vězni na netradiční mši. Vrátím se k oběma tématům určitě někdy brzy, pokud jde o věznici, bylo by moc dobré, kdyby příliš nezměnila svou podobu a zůstala jako "muzeum" pro naše potomky....Jsem také rád, že pod SV.ANTONÍNKEM najdou zájemci kázání, které zaznělo při zatím poslední pouti. Brzy k němu přidám ještě fotky z pouti...A pod LHOTOU najdete několik vět o oficiálním otevření největší solární elektrárny v Česku...Samozřejmě na sportovní příznivce čekají pravidelné informace od Staně Dufky...

- Rád bych vás ještě upozornil na dvě internetové adresy. O víkendu vypukne v Uherském Hradišti "akce roku", Slavnosti vína, veškeré podrobnosti najdete na adrese www.SlavnostiVinaUH.cz Pro ty z vás, kteří bydlí v obcích Mikroregionu Ostrožsko, připomínám, že mikroregion se představí v Redutě. Tady je podrobný program: http://www.slavnostivinauh.cz/program/ostrozsko

- A ještě jedna adresa. Městská kina v Uherském Hradišti rozjela novou sezónu v náramném stylu. Už od začátku září totiž nabízí řadu velmi zajímavých filmů, v týdnu také uvedou novou výstavu. Sám jsem se byl v sobotu podívat na Felliniho film s názvem Amarcord, nádhera!!! I proto doporučuji ke kliknutí stránky kina: http://www.mkuh.cz/

- To je zřejmě všechno...Napadá mě, že bych mohl nakonec napsat ještě něco povzbudivého, třeba něco, co posílí vaši víru v člověka, tedy dobrého člověka, kterého jen výjimečně najdete v ranní porci novinového čtení či večerního sledování televize...Včera jsem se zcela náhodou objevil v hospodě U Fryčků, to je pěkná hospoda v Uherském Ostrohu, hned naproti místního pivovaru, čepují tam ale brodského Janáčka, protože ostrožské pivo ani pivovar už neexistují. U výčepu jsem si tam povšiml malé pokladničky, někdo se obrací s prosbou na hosty, jestli by nepřispěli na drahé vybavení malých ostrožských gymnastek. Nedalo mi to, zeptal jsem se paní hostinské, kolik už lidé přispěli: "Od října je to 17 000 korun," odpověděla mi. Není to skvělá zpráva?!