Co uvidíte ve Folklorice (září 2006)

Nevím nevím, jestli sledujete v televizi Folkloriku, pokud ne, děláte chybu. Rád bych se v budoucnosti tomuto pořadu na těchto stránkách více věnoval, kromě stručného popisu, čemu bude věnován příští díl, bych se rád dostal i k dalším věcem. Uvidíme, co se podaří...

Tady jsou aktuální informace:


FOLKLORIKA 28.9. a 1.10.
Tradice poutí a poutnictví na Moravě: Tylovická pouť a Děkovná pouť v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Režie R. Lokajová
Vybaví se vám se slovem "pouť" zábavní park s řadou atrakcí a cukrovou vatou? Nebo vám vytane na mysli pouť jako cesta odněkud někam, nebo snad přímo jako duchovní cesta? V pořadu Folklorika se tentokrát vydáme také na takovou malou pouť - za podstatou pouti jako duchovního aktu, který se v tradiční kultuře postupně ukotvil v podobě lidové slavnosti.
FOLKLORIKA 12.10. a 15.10.
Růžena Krčmařová čerpá náměty pro své akvarely z prostředí tradiční kultury na Moravě a její osobitý styl charakterizují jednoduchost, hravost a lehkost. Režie D. Hrubá Růžena Krčmařová je další z výtvarnic, která nalézá inspiraci pro svou tvorbu v moravské tradiční kultuře. Osobitý styl jejích akvarelů charakterizují jednoduchost, hravost a lehkost. Autorka není ve svém díle regionálně ani tematicky vyhraněná, dokáže však velmi dobře vystihnout chatakteristické znaky, a tak můžete v několika tazích štětcem rozpoznat taneční pár z Valašska, postavu významného primáše z Uherskobrodska či zpěvačky ze Vsetína.