Fotbalisté Velké nad Veličkou na turnaji v Uherském Brodě bez porážky (19. 1. 2008)

Komentář k zápasu Jana Peška z internetového portálu www.efotbal.cz

Velkým šokem skončilo pro domácí Uherský Brod utkání 2. kola zimního turnaje s Velkou nad Veličkou. Velká "smetla" čtvrtý tým zlínského krajského přeboru a obhájce turnajového prvenství po výsledku 5:0 a připravila mu první sezónní porážku na domácím hřišti.

O branky se postarali tradiční střelci: Kučera s Kohůtem se prosadili dvakrát a Dušan Macko jednou. Po vítězství 4:0 nad Újezdcem v minulém týdnu je Velká zatím v čele tabulky.

Jan Pešek (www.efotbal.cz)


A pohled na utkání od trenéra domácího Uherského Brodu.

BROĎANÉ DOMA TOTÁLNĚ PROPADLI

Sekretář Uherského Brodu František Jančář před zápasem s fotbalisty z Velké nad Veličkou se smíchem prohlašoval: „Je to pořád stejné, za chviličku k nám nebude chtít nikdo jezdit. Turnaj má pořád toho samého vítěze – naše hráče.“

Po zápase s horňáckými fotbalisty už si ale obhájením loňských pozic určitě tak jistý nebyl. Domácí, kteří jsou na čtvrtém místě přeboru zlínského kraje, nastoupili proti Veličanům. Ti jsou na tom v tabulce v sousedním jihomoravském kraji na vlas stejně. Broďané dopadli jako učedníci - 0:5.

Na podzim na svém hřišti v mistrovských zápasech nedostali ani jeden gól. Co se stalo, že utržili na své trávě ostudný debakl, i když jenom v přípravném utkání?

Trenér Broďanů Zdeněk Šebesta, ale žádnou velkou vědu z výsledku nedělal. „Je to jenom příprava, na mužstvu bylo vidět, že má v nohou včerejší téměř dvouhodinové posilování. Kluci působili na hřišti tvrdým a strnulým dojmem. Ale musím přiznat, že jsme nastoupili v kompletní sestavě, a proti velice kvalitnímu soupeři. Viděl jsem je minulý týden proti Újezdci a na jejich brejky jsem upozorňoval hráče už před zápasem. Dneska bohužel neměla svůj den naše obrana, čtyři branky jsme inkasovali po našich hrubých chybách v defenzívě a jeden gól přidal soupeř po krásné akci. My ale směřujeme přípravu k prvnímu mistráku - dohrávce proti Ostrožské Nové Vsi. To bude pro nás důležitý start do jara,“ tvrdí kouč Uherského Brodu.

std

Jaroslav Kučera (v modrém) se trefil v sobotním zápase dvakrát

V modrém dresu Velké nad Veličkou útočník Petr Kohůt, který se také trefil dvakrát