RB: Krásné vystoupení žen z Lipova ve Strážnici (červen 2006)

Přijel jsem v sobotu ráno do Strážnice a usilovně hledal kostel sv. Martina. Věděl jsem, že právě tady má v devět ráno znít nějaká horňácká hudba, ale přiznám se, že jsem nic bližšího nevěděl. Navíc devátá se už blížila, uvažoval jsem, že tento program strážnických slavností vynechám a půjdu přímo do areálu. Jak jsem rád, že jsem to neudělal!

Brzy jsem kostel našel a zjistil, že zpívají ženy z Lipova, které doprovází Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky. Byla to nádhera! Bože, milý Bože, Návraty ke zbožnosti v horňácké písni - se jmenoval jejich pořad a prý tady ve Strážnici zněl už naposled. Snad tomu tak nebude, myslím, že by mohl oslovit ještě spoustu lidí. Těch, kteří přišli do Strážnice, byl plný kostel, a z jejich reakcí bylo cítit, že byli nadšeni a dojati stejně jako já.

RB

ps. Vzal jsem si program (s krásnou kresbou na titulní stránce), který vám tady předkládám v kopírované kvalitě, omlouvám se za kvalitu. Udělal jsem také několik fotek a rozhovor s uměleckou vedoucí Sborečku žen z Lipova Kateřinou Mičkovou, který brzy přepíši a také tady umístím...