Marek Spazier se lvíčkem na prsou (10. října)

VELIČAN SI ZAHRÁL PROTI BĚLORUSKU


„Jsem rád, že jsem si mohl v Mutěnicích zahrát,“
řekl po zápase Marek Spazier

Mutěnice/ Odchovance Velké nad Veličkou a hráče Slovácka Marka Spaziera v dresu České republiky, mohli ve středu odpoledne vidět fotbaloví příznivci v Mutěnicích. Fotbalový reprezentant do osmnácti let vyběhl na trávník v 29. minutě přátelského utkání s Běloruskem.

„Jsem rád, že jsem si mohl v Mutěnicích zahrát. Je to pro mě příjemné zpestření sezony. Mezinárodní zápasy na takové úrovni jsou pro mě velkou zkušeností,“ řekl po duelu talentovaný obránce. V dresu se lvíčkem na prsou běhá levý bek či záložník již od šestnácti let. Za ostříleného borce se však nepovažuje. „Mám za sebou asi patnáct zápasů. Někteří kluci toho odehráli ještě víc, takže jako mazák se zatím necítím,“ směje se sedmnáctiletý Spazier.

Dorostenecká reprezentace se zatím připravuje a skládá ideální mužstvo pro kvalifikaci na mistrovství Evropy, která se uskuteční příští rok v listopadu.
„Celý podzim vybíráme hráče, kteří by poté měli tvořit základ týmu na příští rok. Přesto, že je Marek v širším výběru, viděl jsem ho v zápase s Běloruskem poprvé. Náš tým má tu levou stranu, kde Marek hraje, slabší a bylo to vidět i v prvním poločase. Většinu šancí jsme si vytvářeli zprava, zleva už nám to moc nejde,“ přiblížil své poznatky trenér lvíčat Milan Bokša.

Zkušený kouč počítá na post levého obránce se dvěma hráči. Adepti jsou však tři. „Z trojice Divíšek, Mišun a právě Spazier by se do závěrečné nominace měli určitě dva dostat,“ potvrdil Bokša.

Utkání nakonec lépe vyšlo českým mladíkům, kteří své běloruské vrstevníky porazili 3:1.

Text : Lukáš Ivánek
Foto: Petr Turek