Čím chce lákat Východní Slovácko turisty (únor)

Východ Slovácka chce lákat turisty, bude zde vlek či rozhledny

Region Východní Slovácko tvořený šesti obcemi chce přilákat větší množství turistů. Radnice připravují společný projekt rozvoje cestovního ruchu, který počítá například se vznikem sjezdovky, výstavbou několika menších rozhleden či posílením ubytovacích kapacit. ČTK to dnes sdělil starosta Suché Lozi a místopředseda regionu Petr Gazdík.

Region, který se nachází v Bílých Karpatech, tvoří obce Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice, Suchá Loz a Vlčnov.

"Bílé Karpaty jsou zatím stále z pohledu turistiky neobjeveným regionem. Našim cílem je vybudovat infrastrukturu, která umožní rozvoj cestovních ruchu," poznamenal Gazdík. S realizací prvních částí projektů chtějí obce začít příští rok.

Projekt počítá například se vznikem sjezdovky v Korytné. "V úvahu připadají dvě místa, vše chceme konzultovat se Správou Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty," řekl Gazdík.

Na několika místech pak budou menší rozhledny. Obce počítají i s vydáváním propagačních materiálů či zkvalitňováním sítě cyklotras.
Zlínský kraj se stále řadí k regionům, které turisty příliš nelákají.

Provozovatelé ubytovacích zařízení přivítali loni 508.557 hostů. Ve srovnání s rokem 2005 je to sice zhruba o 20.000 lidí více, v letech 2003 a
2004 ale měli turisté o region větší zájem. Zlínský kraj se na návštěvnosti republiky podílel vloni necelými čtyřmi procenty.

Zdroj: ČTK