Slavnostní neděle horňáckých fotbalistů (1.7.2007)

FOTBALOVÉ HORŇÁCKO JE NA NOHOU

Velká nad Veličkou prožívá fotbalovou extázi. Nejenom další ročník folklórních horňáckých slavností, ale i fotbal, se skloňuje v těchto dnech v souvislosti s vesnicí na samém kraji našich hranic. Horňáci zažívají v těchto dnech opojení z historického postupu jejich fotbalistů do krajského přeboru.

Fotbal se hraje ve Velké už 64 let, ale až generace kolem Kohůta, Kučery nebo Hodulíka dokázala pro region Horňácka vybojovat župní přebor. V následující sezóně se tak fanoušci nejenom ve Velké, ale na celém Horňácku, můžou těšit na zápasy např. s Kyjovem, Šardicemi, Ratíškovicemi nebo derby s nedalekým Veselím nad Moravou.

Za parádním úspěchem tohoto klubu stojí v jedné osobě trenér a šéf horňáckého fotbalu Petr Kohůt. „Je to pro nás zavazující, Velká nikdy tak vysoko nehrála, a je to také zásluha našeho generálního sponzora - místní Kordárny,“ řekl Kohůt na slavnostním ukončení sezóny.

Ředidel největší fabriky na Horňácku - neuvěřitelně svěží sedmdesátník Martin Trn -k historickému úspěchu velických fotbalistů řekl. „Když jsme fotbal ve Velké začali sponzorovat, tak jsme ani ve snu nečekali, že se naši fotbalisté budou měřit s nejlepšími celky z kraje. Je potěšitelné, že kromě prvního mužstva se dostali do kraje i naši žáci, z toho mám také velkou radost. Jsem rád, že za naše mužstvo hrají z drtivé většiny odchovanci nebo fotbalisté z nejbližšího okolí Velké. Sport je určitě ten správný způsob jak zaplnit volný čas u mládeže, jsme rádi, že fotbal naši fabriku reprezentuje takovým skvělým způsobem,“ uvedl mimo jiné Martin Trn.

K následující sezóně potom hráčům vzkázal: „To, co jste dosáhli, je určitě skvělý úspěch celého velického fotbalu, ale ještě cennější bude, se v nejvyšší krajské soutěži udržet a potvrdit vzestup fotbalu na Horňácku,“ dodal.

Fotbalisté z Velké nad Veličkou obdrželi za postup z rukou pana Trna hodinky, pohár s věnováním a fotbalovou encyklopedii.

Spodní řada zleva:

Bronislav Štefánek, Petr Holubík as. trenéra, Martin
Prachař zástupce sponzora, Martin Trn ředitel Kordárny, Petr Kohůt trenér, Petr
Valášek.

Uprostřed zleva:

Rostislav Machálek, David Chovanec, Pavel Holubík, Tomáš
Sládeček, Erik Hrbč, Miroslav Škopík, Antonín Lipár masér.

Horní zleva:
Kamil Bárta, Michal Sháněl, Miroslav Prachař, Petr Kohůt, Josef
Miškeřík, Filip Prášek, Jaroslav Kučera, Michal Karásek, Lukáš Macko.

FOTO: StD.