Veličané vydřeli vítězství (10.11. 2007)

VELKÁ – MIROSLAV 1:0 (0:0)

Branka: 79. Kučera

Velká: Sládeček – Machálek, Štefánek, Miškeřík, Trýska – Valášek, L. Macko, Holubík, D. Macko – Kohůt, Kučera.

Trenér: Petr Kohůt.

Diváci: 113.


„Byli jsme šťastnějším týmem,“ řekl po zápase trenér Velké Petr Kohůt

Horňáci se rozloučili se svými fanoušky v posledním domácím zápase nejtěsnějším vítězstvím. V podmínkách na samé hranici regulérnosti se v bojovném utkání přiklonilo štěstí na stranu domácích hráčů. Zápas musel být dokonce v polovině prvního dějství přerušen a hlavní arbitr po sněhové vánici přikázal přelajnovat celé hřiště.

Ve vyrovnaném utkání padly naděje hostů na remízu deset minut před koncem, kdy se trefil po akci Kohůta Kučera. Sympatická snaha hostů, kteří nastoupili se značně okleštěným kádrem, tak vyzněla naprázdno. Miroslav vstřelila v prvním poločase podle našeho názoru regulérní gól a jenom hlavní arbitr ví, proč ho neuznal.

Fotbalisté Miroslavi, zapomněli do Velké přivést registrační průkazy. „Při odjezdu jsme měli dva koše s dresy. V jednom byly i registrace, my jsme vzali ten druhý. Registrace bohužel zůstaly doma. Čtyři nejlepší hráči neměli doklady, proto zůstali na tribuně," řekl ke kuriózní situaci pro efotbal předseda Miroslavi Josef Chlad.

„Vyrovnané utkání, na konci začaly Miroslavi docházet síly a my jsme toho využili. Hosté chtěli udržet remízový stav, nakonec jsme byli šťastnějším týmem," dodal trenér Petr Kohůt.

Mužstvo hostů trénuje bývalý fotbalista Zbrojovky Brno Jan Kopenec. Ve Velké jsme se na lavičce hostů dozvěděli nejednu zajímavost od někdejší legendy brněnského fotbalu. „Dnes dělám fotbal už jenom pro radost, pro mě je důležité, že se s klukama třikrát týdně na tréninku proběhu a udržuji v kondici,“ povídal během zápasu Jan Kopenec.

I krajském přeboru se najdou mužstva, které své hráče platí neuvěřitelnými částkami, jak se na to dívá kouč Miroslavi? „My hrajeme soutěž až na vyjímky s vlastními hráči a kluci, kteří dojíždějí, mají akorát zaplacené cesťáky, nic víc. Když si vzpomenu, že za vítězství v Lize mistrů jsme před třiceti lety dostali tisícovku a dnes jsou tyto peníze u některých mančaftů krajského přeboru, tak se nestačím divit.“


Stručná charakteristika trenéra Miroslavi:
Jan Kopenec vyrostl ve Zbrojovce. Už jako dorostenec vynikal vytříbenou technikou, rychlou kličkou i technickou střelou. Šel se Zbrojovkou její cestou vzestupu, když se pak vrátil z dvouletého působení z Jablonce, přinesl s sebou takovou dávku elánu a bojovnosti, že se rázem zařadil mezi naše nejlepší křídelní útočníky. (Zdroj: Cesta vzhůru – brožura o brněnské kopané.)

Datum narození : 17.7. 1949
Stav : ženatý
Povolání : technik
Kariéra, historie : 15.let I.liga ( Zbrojovka, Dukla Praha, Jablonec. titul mistra ligy Zbrojovka 78)
Zájmy,koníčky : četba,kino,sport, ( tenis,kolo,nohejbal,fotbal,golf )
Oblíbená hudba : 60. léta (česká i cizí)
Oblíbené jídlo, pití : kuře (jaký koliv způsob), víno
Oblíbený tým, hráč : Chelsea, Kaká
Nejméně oblíbený tým v krajském přeboru, a proč? "Každý s kterým prohrajeme!!"
Fotbalový cíl : dobré umístění v soutěži. (hlavně, aby kluky fotbal bavil! )

Text a foto: Stanislav Dufka

Terén byl na samé hraně regulérnosti. U míče Petr Valášek

Ve 23. minutě se hřiště muselo přelajnovat. Pomáhal i  domácí brankář Tomáš Sládeček

Asi deset minut se ve Velké nehrálo

Poločasová tombola. První cenu vyhrál los s číslem jedna

Na obou fotkách s číslem deset domácí kanonýr Petr Kohůt

Trenéři Miroslavi a Velké po zápase. Jan Kopenec a Petr Kohůt.