Zazpívej slavíčku - výsledky i fotky (23. dubna)

Do Uherského Hradiště jsem na soutěž zajel a nafotil všech patnáct vystupujících, kteří zazpívali do přestávky. Po ní jsem se musel vzdálit, takže dalších jedenáct soutěžících ze starších ročníků jsem už neslyšel ani nenafotil. Snad ale i tak má smysl tady fotky umístit a k nim napsat pár informací - tak, jak je hlásili organizátoři před vystoupením každého ze soutěžících.

RB

Lukáš Balajka z Modré. Má 6 let. Už loni postoupil do hradišťského finále a stejně jako letos soutěž zahajoval. Lukáš patřil do kategorie 0, tedy děti, které ještě nechodí do školy.

Jakub Hrbáč z Bánova. Také zpíval už loni, chodí do školky v Bánově. Doma zpívá s dvěma brášky, chtěl by zpívat jako Karel Gott. Bude se učit hrát na cimbál, maminka se na něj často zlobí, že neposlůchá. To na sebe prozradil Jakub organizátorům soutěže.

Petr Suchánek

Petr Suchánek z Bánova. Má šest let a podle svých slov se do školy vůbec netěší, protože se bojí, že dostane samé pětky. Zpívá doma s maminkou.

Martin Šilhavík z Medlovic. Úplně nejmladší účastník soutěže, má pouze tři roky. Doma zpívá s mamkou a taťkou - jak prozradil.

Helenka ©»astná

Helenka Šťastná z Vážan. Má sestru, která zpívala chvíli po ní. Pořadatelům pověděla, že si ve školce maluje, kreslí a hraje s panenkama. Až vyroste, bude určitě malířkou.

Nikola Bučková z Medlovic zahájila zpívání dětí kategorie I., tedy dětí z prvních a druhých tříd. Nikole je osm a doma zpívá s taťkou. Doma nejraději maluje a utírá prach, vůbec ji nebaví čtení a matematika.

Alžběta Dostálová z Boršic. Chodí do první třídy, doma zpívá s tetou, s mamkou ani taťkou nezpívá - jak řekla. Teta vždycky ráda zpívala a Alžběta to chytila od ní.

Kateřina Koníčková z Vlčnova. Chodí do druhé třídy, doma ji učí zpívat mamka. Taťka nezpívá, protože nechodí do školky - řekla Katka. Zpívá také její bráška. Nejraději má výtvarnou východu a zpěv, chtěla by být paní učitelkou ve školce. Má svůj vlastní kroj, o který se stará její babička.

Renata Šťastná z Vážan, loni vyhrála kategorii mateřských škol. Její hlas lze slyšet na CD s Hradišťanem.

Natálie Vaculová z Lopeníku. Na soutěži vystupovala už třikrát, chodí do druhé třídy, v Bánově navštěvuje do folklorního souboru Kuřátka. Až vyroste, chtěla by být herečkou, ze zpěváků se jí nelíbí vůbec nikdo - pověděla.

Antonín Bruštík ze Strání zahájil soutěž v kategorii II. Má deset let, je z muzikantské rodiny a hraje na housle. Chtěl by být právníkem, jak řekl, protože vydělá dost peněz. Nejvíc ho ale baví tělocvik a výtvarná výchova, vůbec nemusí češtinu.

Klaudie Čaňová ze Strání, je jí devět let a chodí do třetí třídy. Na soutěži byla podruhé, doma zpívá s babičkou nebo sama, učí se hrát klavír. Chtěla by být jednou učitelkou na prvním stupni, protože má ráda svou třídní učitelku.

Monika Kubernátová z Mařatic. Chodí do třetí třídy. Ve škole má samé jedničky. "Čisté!" upozornila pořadatele. Jejím nejoblíbenějším zpěvákem je Pepa Vojtek, zpěvačky nesleduje.

Patrik Matušina z Mařatic. Chodí do třetí, doma zpívá s tatínkem i s mamkou. Největší fanynka je jeho sestřička, které zpívá a ona tancuje. Nebaí ho český jazyk a čtení, ale číst umí, jak řekl. Líbí se mu lidové písně, moderní zpěváci ani zpěvačky se mu nelíbí.

Andrea Slavotínková z Vlčnova. Je jí devět let, chodí do třetí třídy, doma zpívá s maminkou. Chtěla by být paní učilekou.
U vyhlašování výsledků jsem nebyl, poslala mi je Anička Surá z Ostrožské Nové Vsi (Děkuju!). Tady jsou:O. kategorie
1. místo Petr Suchánek, Bánov
Kdo umí vařit pěry

1. kategorie
1. místo Natálie Vaculová, Lopeník
Už je tomu treci dzeň

2. kategorie
1. místo Klaudie Čaňová, Strání
Robila sem u murára

3. kategorie
1. místo Petra Hrubošová, Vlčnov
Konopja

4. kategorie
1. místo Alena Mimochodková, Strání
Bílá růža

Absolutní vítěz: Martin Pěcha, Kunovice (4. kategorie)
Chodí kňaz po dvore